W jaki sposób wybrać dostawcę kruszywa hutniczego?

Przemysł budowlany cały czas się rozwija. Dlatego nie ustaje zapotrzebowanie na kruszywa budowlane, wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju mieszanek, będących podstawą tworzenia dróg i budowli. Ale nie tylko kruszywa naturalne mają odpowiednie cechy fizyko-mechaniczne, aby z powodzeniem stosować je w budownictwie. Również kruszywa hutnicze, produkowane z żużla, mogą spełniać wszystkie stawiane im wymagania.

Zalety kruszywa hutniczego

Kruszywo hutnicze jest dużo tańszym materiałem niż kruszywo naturalne. Co więcej, jest niemal tak samo wytrzymałe, dlatego jego właściwości odpowiadają wysokim normom jakościowym. Charakteryzuje się także mrozoodpornością oraz niską ścieralnością i nasiąkliwością. W skład kruszywa hutniczego wchodzą przede wszystkim krzemiany magnezu oraz wapnia, a także tlenki manganu i żelaza, które spełniają wymagania ekologiczne. Co za tym idzie, materiał ten nie zanieczyszcza ani gleby, ani wód – dodaje nasz rozmówca z firmy EkoProd z Bytomia. W dodatku wykorzystanie kruszywa hutniczego pozwala oszczędzić cenne i stale malejące złoża kruszywa naturalnego, a także zlikwidować istniejące składowiska odpadów hutniczych. Korzyść z tego jest ogromna, nie tylko z racji miejsca, które można na nowo zagospodarować, ale również ze względów ważnych dla ochrony przyrody.

Zastosowanie kruszywa hutniczego

Kruszywo hutnicze może być wykorzystywane w taki sam sposób, jak kruszywo naturalne, a przede wszystkim do:

  • Budowy autostrad i dróg, również o większym obciążeniu ruchowym
  • Modernizowania nawierzchni torów wyścigowych, przez wzgląd na szorstkość kruszywa
  • Budowy poboczy
  • Budowy parkingów
  • Budownictwa kolejowego.

Z racji możliwości szerokiego zastosowania kruszywa hutniczego, bardzo istotny jest wybór dostawcy tego materiału. Czym powinniśmy się kierować?

Wybór dostawcy kruszywa hutniczego

Chcąc skorzystać z zalet przedstawionego tutaj materiału budowlanego, musimy się dowiedzieć, w jaki sposób wybrać dostawcę kruszywa hutniczego? Na rynku działa szereg producentów kruszyw, ale nie wszyscy spełniają stawiane przed klientów wymogi. Powinniśmy korzystać z usług firm, które:

  • Poddają swoje produkty rygorystycznym testom jakościowym, gwarantując najlepszy materiał,
  • Zapewniają szeroki wybór kruszyw różnego rodzaju,
  • Poza dostarczaniem kruszyw naturalnych i sztucznych świadczą również dodatkowe usługi, takie jak logistyka dostaw,
  • Są zaufanym i doświadczonym dostawcą, cieszącym się gronem zadowolonych odbiorców.

Zwracając uwagę na niniejsze kwestie, na pewno będziemy w pełni usatysfakcjonowani z oferty danego producenta.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *