Linie transportowe – wybór odpowiedniego producenta to najważniejszy etap realizacji inwestycji

Linie transportowe

Fundamentem działalności nowoczesnego zakładu produkcyjnego są zaawansowane instalacje automatyzujące zarówno produkcję, jak i transport wewnętrzny. Celem jest zrobotyzowanie działalności, co ma bezpośrednie przełożenie na wydajność pracy i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Jedną z pierwszych inwestycji powinno być zbudowanie wewnętrznej linii transportowej. W naszym artykule podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze producenta takiego systemu.

Co daje posiadanie zautomatyzowanej linii transportowej?

Transport wewnętrzny jest kluczowym procesem biznesowym zachodzącym w zakładach produkcyjnych – ale nie tylko. To ważny element działalności również magazynów, sortowni czy centrów logistycznych.

Transport, który jest realizowany ręcznie, stanowi obciążenie dla zakładu, spowalniając jego pracę. Dlatego od lat dąży się do pełnej automatyzacji tego procesu. Umożliwiają to zaawansowane systemy transportu bliskiego, które pozwalają przenosić różnego rodzaju towary, produkty i surowce w obrębie zakładu czy pomiędzy budynkami.

Zautomatyzowana linia transportowa to same korzyści dla przedsiębiorstwa, a najważniejsze z nich to:

 • wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie przestojów w pracy,
 • uniezależnienie funkcjonowania transportu wewnętrznego od obecności pracowników i liczebności kadry,
 • zminimalizowanie ryzyka awarii,
 • obniżenie kosztów produkcji,
 • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu,
 • zagwarantowanie sobie przewidywalności produkcji, co pozwala szczegółowo planować działalność zakładu nawet w odległym horyzoncie czasowym.

Wybieramy producenta linii transportowych – akcent na kompleksową obsługę inwestycji

Wykonanie zautomatyzowanej linii transportowej na potrzeby zakładu to kosztowna inwestycja, która wymaga szczegółowego zaplanowania. Kluczowe znaczenie ma tutaj znalezienie takiego producenta, który zapewni swojemu klientowi kompleksową obsługę: od doradztwa technicznego, przez projekt, wykonanie, montaż i uruchomienie instalacji, aż po przeszkolenie personelu z jej obsługi.

Jednym z najbardziej renomowanych producentów systemów transportu wewnętrznego w Polsce jest spółka PROMUS Katowice (https://promuskatowice.pl/), która stawia na kompleksową realizację inwestycji, bezpośrednio odpowiadając za każdy z jej etapów. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla zleceniodawcy, który wie, z kim się kontaktować w sprawach związanych z realizacją projektu oraz ma gwarancję wykonania systemu zgodnie z ustaleniami – tak pod względem jakości, jak i terminu.

PROMUS Katowice od ponad 30 lat realizuje najbardziej zaawansowane projekty z zakresu konstrukcji stalowych i systemów transportu wewnętrznego, w tym dla wymagających koncernów z branży automotive.

Zakres oferty

Wybierając producenta linii transportowej warto zwrócić uwagę na to, czy w jego ofercie znajdują się wszystkie podstawowe urządzenia służące do zbudowania tego typu systemu. Jest to o tyle ważne, że podstawą efektywnej pracy linii transportowej jest ścisłe dopasowanie jej elementów do rzeczywistych potrzeb zakładu, specyfiki jego pracy oraz rodzaju przenoszonych ładunków.

PROMUS Katowice dostarcza swoim klientom najważniejsze urządzenia transportu bliskiego, w tym:

 • przenośniki,
 • windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe,
 • przesuwnice,
 • stoły obrotowe i obrotnice,
 • stoły podnoszone,
 • sztaplarki,
 • naczepy samozaładowcze,
 • stacje dokowania automatycznego.

Objęcie instalacji opieką serwisową

Ważnym kryterium wyboru producenta linii transportowej jest upewnienie się, że ten sam partner będzie odpowiedzialny za serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń. Dzięki temu właściciel instalacji nie musi tracić czasu na szukanie wykwalifikowanego serwisanta, zawsze wie, do kogo się zgłosić w razie problemów, a także ma pewność, że ewentualna usterka zostanie usunięta tak szybko, jak to tylko jest możliwe (co skraca czas przestoju instalacji).

Więcej o tym, jak wybrać odpowiedniego producenta linii transportowej można przeczytać w artykule na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *