Do czego może Ci się przydać sklejka 3 mm? Poznaj jej zastosowanie!

Magazyn drewna

Sklejka to materiał, który ma wiele zastosowań, a dodatkowo charakteryzuje się wieloma zaletami. To właśnie one decydują o jej wyjątkowości. Jest nie tylko łatwa w produkcji, ale również efektowna, stabilna i bardzo wytrzymała. Do czego może Ci się przydać sklejka 3 mm? Jakie jest jej zastosowanie? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Sklejka drewniana – kilka informacji na początek

Czym tak właściwie jest sklejka? To płyta drewnopochodna, która zaliczana jest do grupy tworzyw drzewnych. Mimo swojego pochodzenia charakteryzuje się innymi właściwościami i budową niż reszta produktów drewnianych. Posiada wiele zalet litego drewna, a jednocześnie likwiduje większość jego wad. To właśnie decyduje o jej wyjątkowości.

Jak powstaje sklejka? Wytwarza się ją poprzez sklejenie ze sobą nieparzystej liczby cienkich arkuszy drewnianych (fornirów). W sklepie Etra Plus znajdziesz sklejki 3 mm w klasie I i II, co gwarantuje Ci najwyższą jakość materiałów.

Jakie zastosowanie ma sklejka 3 mm? Ten wdzięczny materiał sprawdzi się w każdej sytuacji!

W sklepie Etra Plus znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju sklejek o różnych grubościach i wymiarach. Jakie zastosowanie ma między innymi sklejka 3 mm? Jest to materiał, który doskonale odnajdzie się w różnych gałęziach gospodarki. Jest ona szeroko stosowana przy produkcji mebli, wykorzystuje się ją również w usługach budowlanych oraz remontowych. Sprawdza się przy budowie ścian działowych, w konstrukcjach drzwi oraz poszyć dachowych.

Sklejka 3mm

Sklejka 3 mm doskonale sprawdzi się także jako element dekoracyjny w mieszkaniach. Wykorzystanie jej jako elementu ścian, podłóg czy sufitu nada wnętrzu niezwykłego stylu i je wizualnie ociepli. Z powodzeniem można ją również stosować na zewnętrznych elementach budynków, np. jako fragment elewacji. W budownictwie może być wykorzystywana jako forma do zalewania betonu.

Rodzaje sklejek – w jaki sposób można je podzielić?

Pierwszym kryterium jest odporność na wodę. Jeśli weźmiemy ten aspekt pod uwagę, to wyróżnia się sklejkę suchotrwałą, wodoodporną oraz półwodoodporną. To, czy jest ona odporna na wilgoć, zależy nie od materiału, ale od kleju, jaki został użyty podczas produkcji. Kolejny podział to rodzaj drewna: liściaste (fornir brzozowy, olchowy i bukowy) lub iglaste (fornir z sosny lub świerku). Kolejne kryterium to przeznaczenie sklejki. I tu już jej rodzajów jest dużo więcej. Rozróżniamy między innymi sklejki szalunkowe, boazeryjne, elewacyjne, a nawet lotnicze, które charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *