Poznajemy wodoodporne wielkoformatowe płyty ścienne Rocko Tiles – doskonale na wykończenie ścian

Co roku trendy wnętrzarskie kierują się coraz bardziej w stronę naturalności, a jednocześnie poszukuje się nowych rozwiązań i pomysłów. Odchodzi się od płytek czy paneli ściennych, a także od tapet czy farb. Zastępują je nowe rozwiązania odwzorowujące w doskonały sposób naturalne piękno przyrody. Modne pozostają natomiast ponadczasowe elementy dekoracji imitujące drewno, kamień oraz beton. Do złudzenia przypominają swoje rzeczywiste odpowiedniki. Niemniej jednak wraz z naturalnym wzornictwem idzie w parze funkcjonalność oraz wytrzymałość.

Budowa, zalety i montaż płyt Rocko Wall System

Wodoodporne płyty ścienne SPC zawierają nawet do 74% sproszkowanego marmuru. Dzięki temu są stabilne wymiarowo, nadają się do cięcia, wiercenia bądź frezowania. Z tego względu coraz częściej wykorzystywane są do wykańczania ścian w salonie, sypialni i innych pomieszczeniach. Jedną z najważniejszych zalet płyt ściennych Rocko Wall System jest odporność na wilgoć, przez co bez obaw można montować je w kuchni, a nawet w łazience.

Są także niezwykle łatwe do montażu – nawet samodzielnego. Nadają się do montowania na starych płytkach, drewnie bądź betonie, co sprawia, że remont czy odświeżenie wnętrza jest wyjątkowo szybkie. Stosując płyty Rocko Tiles, bez problemu odnowimy naszą przestrzeń, nie wykorzystując wielu narzędzi, a także nie generując hałasu oraz kurzu, zbędny będzie także długi urlop.

Płyty wodoodporne są łatwe w pielęgnacji, odporne na zarysowania, promieniowanie UV, plamy i uderzenia.

Łazienka - szary wystrój

Wodoodporne wielkoformatowe płyty ścienne mają wymiary 2800 x1230 i 4 mm grubości. Dzięki temu można montować je w całości bądź ciąć na wymiar. Poprzez zastosowanie pyłku marmuru podczas produkcji, płyty łatwo ulegają obróbce, a przy tym zachowują swoje wymiary. Warto jednak pamiętać, aby powierzchnia, na której będzie się odbywał montaż płyt Rocko Wall System, była równa, stabilna oraz przyczepna. Płyty zazwyczaj łączy się fugą epoksydową lub silikonem. Jak dokładnie przebiega montaż, dowiemy się z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=XqkAAAh14Oc

Wodoodporne płyty ścienne w modnych dekorach

Na kolekcję płyt Rocko Wall System, która jest nowością na rynku składają się liczne dekory, dzięki który dopasujemy najbardziej odpowiednie modele do swoich potrzeb i aranżacji. Szybko rosnąca popularność Rocko Tiles pozwala zakładać, iż z czasem ilość wzorów będzie coraz większa.

Płyty idealnie odwzorowują drewno, marmur lub beton. Odwzorowanie naturalnej struktury uzyskuje się dzięki skanowaniu powierzchni materiału i wykonaniu cyfrowego wydruku do złudzenia przypominającego rzeczywisty materiał. Warto także zwrócić uwagę na to, że płyty ścienne nie są idealnie gładkie – posiadają fakturę chropowatości kamienia lub szorstkości drewna, co tylko dodatkowo podkreśla ich wyjątkowość.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *