Blacha nierdzewna i blacha barwiona o wysokiej odporności na korozję – jaki produkt wybrać?

Stal nierdzewna zapewnia niebywałą trwałość i jest łatwa w konserwacji. Dlatego jej stosowanie nie generuje dodatkowych kosztów. Najpopularniejsza wersja to blacha w kolorze srebrnym, jednak nie jest to jedyna opcją, z której mogą skorzystać zamawiający. Warto także zwrócić uwagę na stal barwioną. Czym się charakteryzuje i na co zwrócić uwagę przy wybieraniu produktu? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Załącznik:
stal nierdzewna.jpg

Skład stali nierdzewnych ma unikalne właściwości. Powierzchnię materiału chroni warstwa pasywna, powstała wskutek reakcji chromu, który znajduje się w stali z tlenem z atmosfery. Dzięki temu pręty, rury, czy blachy nie wymagają stosowania dodatkowej ochrony przed korozją.

blacha-nierdzewna

Oprócz tego stal nierdzewna ma zdolności do samoregeneracji. Przykładowo, uszkodzenia powstałe wskutek obróbki lub uderzeń mechanicznych, zostaną zneutralizowane samoczynnie poprzez odnowienie się warstwy pasywnej – potrzebny jest do tego jedynie dostęp do tlenu. Skład stali kwasoodpornych sprawia, że warto zdecydować się właśnie na ten materiał.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału? Potrzebny jest sprawdzony dostawca stali nierdzewnych

Żeby skorzystać z najlepszych cech barwionej blachy, warto postawić na rzetelnego dostawcę stali. Firmy takie jak MTL zapewniają dostęp do materiałów o najwyższej jakości. Dystrybutor stali kwasoodpornych ma dostęp do oferty najlepszych producentów wyrobów hutniczych.

dystrybucja-stal-dekoracyjna-barwiona

Katalog produktów MTL zawiera stal nierdzewną, dekoracyjną barwioną, a także produkty wykonywane z aluminium. Dystrybutor stali nierdzewnych oferuje blachę barwioną, która wyróżnia się wyjątkowo wysokimi walorami eststycznymi. Co więcej, naniesione na stal szlachetną kolory wyróżniają się trwałością oraz równomiernie pokrywają powierzchnię materiału.

Sprawdzony dostawca stali MTL zapewnia dostęp do najlepszych blach dekoracyjnych

Barwiona stal nierdzewna powinna być nie tylko trwała, ale i dobrze się prezentować. MTL jest firmą, która stawia na nowoczesne rozwiązania, dające unikalne efekty estetyczne. Klient może zamówić dekoracyjną stal nierdzewną z różnym stopniem uziarnienia grubości szlifu, a także ułożenia jego linii.

Dzięki rozwiązaniom takim jak powierzchnia antifingerprint blacha nierdzewna ma specjalną powłokę, która chroni przed odciskami palców, a także zabrudzeniami. Stal nierdzewna jest też odporna na promieniowanie UV i zniekształcenia.

Produkty z katalogu MTL są poddawane różnorodnym procesom wykończenia. Do prac zalicza się m.in. obróbka strumieniowa. Może być przeprowadzana za sprawą szklanych i ceramicznych kuleczek, granulatu szklanego o różnej grubości ziaren i szlachetnego korundu.

W przypadku prętów i rur okrągłych oraz płaskowników stosuje się wykończenie na połysk typu Mirror Face i Yacht. Sprawia to, że powierzchnia materiału ma jednolity połysk. Bezkierunkowy blask sprawia, że blacha dekoracyjna swoim wyglądem przypomina szklane zwierciadło. Oferta MTL zawiera również materiał formowany w technologii 3D.

Różnorodne zastosowanie blachy od MTL

Stal nierdzewna dostępna w ofercie MTL jest wykonana zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wytycznymi norm jakości. Dlatego sprawdzi się w różnych warunkach – można ją stosować w przemyśle i budownictwie. Blachy ozdobne są doceniane także przez projektantów wnętrz. Wykorzystują je do upiększania powierzchni użytkowych, czy wykończenia pomieszczeń.

Dobra stal nierdzewna może zostać również użyta jako blachy podestowe. Stopnie, czy elementy nośne wykonane z tego materiału, sprawdzają się w praktycznie każdym sektorze przemysłu, transporcie, budownictwie, czy przestrzeniach magazynowych. Blachy podestowe ze stali nierdzewnej są dostępne w zakresie grubości od 2 do 8 mm i wykonuje się je wg normy DIN i ASTM.

Stal nierdzewna z dostawą – kompleksowa oferta MTL

Chcąc zamówić materiały o dobrej jakości, warto wybrać ofertę MTL. Katalog produktów firmy to nie tylko wyroby ze stali nierdzewnej, ale także stal Duplexrury spawane czy aluminium. Przy zamawianiu któregokolwiek z produktów można liczyć na najlepszą ofertę cenową, doradztwo techniczne oraz szybką dostawę.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *