Hydronylon – na czym polega ta technologia?

Konserwacja pokryć dachowych to najczęściej przedsięwzięcie na niebagatelną skalę, a jeśli okazuje się, że konieczna będzie wymiana części lub całości dachu, koszty rosną w zastraszającym tempie. Obecnie jednak na rynku dostępny jest produkt, dzięki któremu tak drastyczne posunięcia stają się zbędne.

Hydronylon – płynna membrana dachowa

Końcowy etap zabezpieczania dachu przed korozją czy działaniem czynników atmosferycznych to prace, których nie można pominąć w przypadku żadnej budowy. Równie istotne będą działania związane z konserwacją dachów na istniejących już budynkach. Tu właśnie zaczyna się rola, jaką pełni hydronylon – płynna membrana dachowa, powstająca z wodnej zawiesiny polimerowej.

Produkt ten nie tylko znacznie poszerzył możliwości, jakie rysują się przed osobami pragnącymi zabezpieczyć swój dach, ale też na zawsze odmienił oblicze budownictwa. Hydronylon z powodzeniem można nanosić na dachy wykonane z papy, na podłoża typu beton czy tynku, a także na gont czy metalową dachówkę. Powłoka ta jest bezpieczna w nanoszeniu i eksploatacji, znakomicie odbija promieniowanie słoneczne, a co najważniejsze – po zastygnięciu tworzy trwałe zabezpieczenie, które bez problemu opiera się niszczącemu działaniu różnych czynników.

Hydronylon – spektakularne efekty

Zakres ochrony, jaką daje użytkownikom budynku hydronylon – płynna membrana dachowa o niezwykłych właściwościach – z pozoru może wydawać się jedynie pustą obietnicą producenta. Laikom, którzy nie mają pojęcia o niuansach tej nowatorskiej technologii, zwyczajnie trudno uwierzyć, że za tak niską cenę można uzyskać ekologiczne, niepalne zabezpieczenie dachu, które przetrwa nienaruszone wiele długich lat.

Ale wystarczy zapoznać się z przykładami realizacji dachów z wykończeniem z hydronylonu, by zauważyć, że to powłoka, której niemal nie sposób uszkodzić. Jest ona tak samo niewrażliwa na mróz, śnieg czy deszcz, jak i na letnie słońce, dzięki czemu doskonale chroni pomieszczenia przed przegrzaniem czy wychłodzeniem. Hydronylon jest przy tym przezroczysty, toteż nie należy obawiać się, że jego nałożenie zmieni wygląd dachu. Najlepszą reklamą płynnej membrany dachowej są opinie fachowców z branży budowlanej, którzy po jej wypróbowaniu nie zastanawiają się już nad powrotem do tradycyjnych technik wykończeniowych.

Artykuł powstał we współpracy z proof-tech.com

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *