Szkło nad blatem w kuchni – jakie wybrać?

Zielone szkło lacobel nad blatem w kuchni

Rozwiązaniem najprostszym w tym przypadku jest przede wszystkim mieszczenie nad blatem bezbarwnego szkła typu float o grubości od 4 do 6 mm. Tego rodzaju szkło naturalne, posiada lekkie zabarwienie zielonkawe. Oczywiście to tylko jedna z wielu możliwości. Nad blatem kuchni bowiem, z powodzeniem zastosujemy także pozostałe rodzaje szkła takie jak szkło matowe, piaskowane, klejona, czy też zbrojone.

Jedno jest pewne, ściana znajdująca się tuż nad blatem potrzebować będzie specjalnego rodzaju wykończenia. Jest ono konieczne dla zabezpieczenia ściany przed zabrudzeniem jedzeniem, zachlapaniem wodą oraz tłuszczem. Bardzo ważne jest aby wiec, każdy rodzaj pokrycia ściany jaki postanowimy w miejscu tym wykonać, musi być odporna na uszkodzenia a jednocześnie także, łatwa w utrzymaniu czystości.

Czerwone szkło lacobel nad blatem w kuchni

Jeszcze całkiem niedawno, jedynym rozwiązaniem stosowanym w kuchni były płytki naścienne. Obecnie jednak coraz częściej stosuje się także szkło. Nie da się ukryć, iż istnieją również przeciwnicy rozwiązań tego typu, twierdzący iż na powierzchni jaką jest szkło, widać będzie każde zabrudzenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że tego rodzaju, gładka powierzchni jest nierzadko łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż wspomniane wcześniej kafelki czy tez płytki ścienne.

Prócz tego, iż szkło jest bardzo praktyczne w stosowaniu w misjach tego typu, warto także dodać, iż posiada ono walory dekoracyjne. Wspaniale sprawdzi się więc również w kuchniach otwartych na salon czy tez jadalnie. Dzięki temu, łatwej jest zapanować nad bałaganem w takich miejscach a także połączyć aranżację salonu lub jadalni oraz kuchni.

Jaki rodzaj szkła nad blatem w kuchni?

W takich miejscach najlepiej sprawdza się szkło bezbarwne o grubości około 4-6 mm. Pomimo, iż ma ono naturalne zabarwienie zielonkawe, to do wyboru mamy nieograniczone ilości kolorów innych typów szkła w tym także szkła matowe, paskowane, klejone, hartowane oraz zbrojone.

Szkło bezbarwne nad blatem w kuchni z fototapetą

Jeśli obawiamy się o trwałość naszego szkła oraz jego odporność na uszkodzenia, możemy zdecydować się na szkło klejone lub hartowane. Szkłem klejonym nazywamy połączenie poszczególnych tafli szkła za pomocą folii lub żywicy. W przypadku rozbicia szyby, w dalszym ciągu zostanie zachowany jej kształt a samo szkło nie ulegnie rozpryśnięciu się. Dodatkowe pokrycie szkła folią, sprawi iż będzie ono bardziej odporne na zmiany temperatury. Innym wyjście jest wybór szkła hartowanego, będącego szczególnie odpornym na działanie temperatur. W procesie hartowania zostaje ono podgrzane do bardzo wysokiej temperatury a następnie schłodzone. Tak przygotowane szkło, rozpryskuje się na małe kawałki, pozbawione jednak elementów ostrych.

Co znajduje się pod szkłem?

Szkoło może wywierać nieco zimne wrażenie. Dla tych, którzy cenią sobie ciepłe i przytulne wnętrza możliwe jest nadanie takiej ścianie dekoracyjnego charakteru w jeszcze inny sposób. Ścianę pod szkłem można pomalować na dowolny kolor, lub też umięśnić pod nim zdjęcie czy też tapetę. Warto także wspomnieć, że tego rodzaju zabezpieczenie ściany, pełniące jednocześnie role dekoracji, wykonamy znacznie szybciej niż zabezpieczenie w postaci płytek naściennych.

Kuchnię dekorowaną szkłem lacobel i nie tylko profesjonalnie wykonasz w firmie Krak Trans.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *