Meble z drewna do wnętrz luksusowych

Meble drewniane to najpopularniejszy rodzaj wyposażenia w naszych domach, biurach i innych miejscach. Liczne zalety i powszechna dostępność tych artykułów sprawia, że meble z drewna można dzisiaj spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu, niezależnie od stylu aranżacji. Czy tak popularny surowiec sprawdzi się w bardziej ekskluzywnym otoczeniu? Na co zwracać uwagę wybierając meble drewniane do wnętrz luksusowych?

Drewno – ponadczasowy i ekskluzywny materiał

Pomimo swojej wielowiekowej tradycji, wszechstronnego zastosowania i powszechnej dostępności, drewno nie utraciło swej wartości. Wręcz przeciwnie, meble drewniane do dzisiaj cenione są nie tylko za swój naturalny urok, ale też wyrafinowany charakter. Nie da się ukryć, iż odpowiednio dobrane meble z drewna dodają każdej aranżacji stylu i elegancji. Warunkiem jest wybór mebli z naturalnego drewna, produkowanych z dbałością o najdrobniejsze detale. Naturalne drewno jest unikatowe – nie ma dwóch takich samych desek, zawsze bowiem trafiają się subtelne różnice w kolorystyce czy usłojeniu. Dzięki temu meble z litego drewna są absolutnie niepowtarzalne, przez co idealnie pasują do wyjątkowych wnętrz o luksusowym charakterze. Na uwagę zasługuje również naturalny proces starzenia drewna, który dodaje tym meblom uroku i szlachetności, a przy tym świadczy o ich naturalnym charakterze. Warto zaznaczyć, że luksusowe meble drewniane z wiekiem zyskują na wartości – to właśnie dlatego tak często poddaje się renowacjom zabytkowe sprzęty. Pomimo naturalnego procesu starzenia, takie drewno zawsze będzie trwalsze od swoich tańszych zamienników, takich jak np. płyty wiórowe. Pamiętajmy zatem, że zakup luksusowego mebla z drewna to dobra inwestycja na dziesiątki lat.

Jak wybierać meble z drewna do wnętrz luksusowych?

Wybierając meble do wnętrz luksusowych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich klasę. Słabe jakościowo sprzęty łatwo się niszczą i prezentują się mało estetycznie. Z kolei solidne naturalne drewno nie tylko jest wytrzymałe, ale też efektownie wygląda. Dobre właściwości posiada np. drewno brzozowe, z którego meble produkuje firma Meble K&D. Nie bez znaczenia jest też oczywiście estetyka wybranych sprzętów. Meble drewniane powinny nie tylko podkreślać luksusowy charakter wnętrza, ale muszą też pasować do jego aranżacji. Przykładowo do eleganckiej willi urządzonej w stylu tradycyjnym warto wybierać bardziej klasyczne meble z drewna. Dobrze sprawdzą się tu meble postarzane, stylizowane na antyczne, np. efektowne toaletki, kredensy czy komody. Z kolei w nowoczesnym apartamencie czy industrialnym lofcie lepiej sprawdzą się meble drewniane o geometrycznej formie i minimalistycznej konstrukcji bądź też w bardziej fantazyjnym, wręcz futurystycznym kształcie. Ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie drewna ze szkłem, stalą czy innymi materiałami. W luksusowych wnętrzach o nowoczesnym charakterze dobrze będą prezentowały się np. przeszklone ławy czy witryny. Jak zatem się okazuje, drewniane meble to znakomity wybór do wnętrz przepełnionych luksusem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *