Łóżko piętrowe – spełnienie marzeń i oszczędność miejsca!

Łóżka piętrowe

Projektowanie pokoju dziecięcego to duże wyzwanie dla każdego rodzica, zwłaszcza, jeśli nie można dysponować zbyt dużą przestrzenią. Pokój dla dziecka powinien być funkcjonalny i zarazem pobudzać wyobraźnię oraz stanowić świetne miejsce do zabawy. W przypadku pokoju, który ma być dzielony przez dwoję maluchów, warto pomyśleć o zakupie takich łóżek, które nie będą zajmowały wiele miejsca, a jednocześnie nie będą nudne i banalne. Najlepszym sposobem na połączenie tych dwóch cech wydaje się zakup łóżka piętrowego.

Pokój dziecięcy – azyl i miejsce zabawy

Warto pamiętać o tym, że bez względu na wiek dziecka, jego pokój ma zapewniać mu bezpieczeństwo i komfort. To właśnie pomieszczenie ma służyć zarówno do nauki, jak i zabawy oraz wypoczynku, dlatego bardzo ważne jest uważne dobranie mebli, aby wszystkie spełniały swoje najważniejszę funkcję i umożliwiały swobodne poruszanie się po pokoju. Wiele osób zastanawia się nad rodzajem łóżka dla swojego dziecka, zwłaszcza jeśli na niewielkim metrażu mają mieszkać dwie osoby. Do wyboru są między innymi:

To właśnie te ostatnie są najlepszym rozwiązaniem, gdy dzieci mają dzielić pokój – poza tym przecież każdy chociaż przez chwilę swojego dzieciństwa marzył o tym, by móc spać na górze!

Łóżko piętrowe – dlaczego to najbardziej rozsądny wybór?

Pokój dziecięcy, nawet jeśli nie jest bardzo mały, powinien mieć dużo wolnej przestrzeni, umożliwiającej swobodną naukę. Łóżko piętrowe jest o tyle wygodne, że zajmuje tyle samo miejsca, co pojedyncze, a może przecież służyć obojgu dzieciom lub być połączone z biurkiem, szafą czy półkami na ubrania.

Łóżko piętrowe wykonane z drewna lub z metalu jest wytrzymałe i możliwe do zaaranżowania we własny sposób – wystarczy dodać odpowiednie lampki, przymocować kolorowe elementy do barierek czy pomalować je na odpowiedni kolor. Dużym plusem jest także możliwość wymiany materaca i dostosowania jego miękkości do preferencji dziecka. Tym, co bardzo ucieszy każdego młodego człowieka jest fakt, że takiego łóżka nie trzeba składać – wystarczy tylko poprawić pościel i gotowe!

Łóżka piętrowe dla nastolatków

Młodzież nie lubi, kiedy musi mieszkać w jednym pokoju ze swoim rodzeństwem, jednak czasem nie ma innego wyjścia. Łóżko piętrowe to dobry wybór na zapewnienie każdemu odrobiny prywatności, przy jednoczesnym zachowaniu bliskości. Te zbudowane z solidnych materiałów wytrzyma naprawdę wiele lat i będzie mogło służyć dzieciom przez cały okres dorastania, a wymienne materace to wygoda i oszczędność dla rodziców – nie trzeba już kupować nowego łóżka.

Salony meblowe oferują także zupełnie nowe rozwiązania dla jednoosobowych małych pokojów – są to na przykład łóżka piętrowe połączone z biurkiem lub regałem na książki. Oryginalny design i ciekawy kolor może nadać pokojowi charakteru i pomóc wyrazić  własny styl, a funkcjonalne rozwiązania w postaci dokręcanych regałów czy półek obok bocznych ścian łóżek to ogromna oszczędność miejsca.

Choć urządzanie pokoju dziecięcego jest ogromnym wyzwaniem, wiele salonów meblowych proponuje dziś ciekawe rozwiązania dla małych przestrzeni. Łóżko piętrowe jest świetnym pomysłem na umieszczenie wszystkich niezbędnych mebli na niewielkim obszarze. Dziecięce marzenia o spaniu na piętrowym łóżku mogą się spełnić właśnie dzięki takim projektom!

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *