Czarne meble łazienkowe – aranżujemy odważną łazienkę!

Czarna umywalka

Czerń od dawna wykorzystywana była w modzie, a także i w aranżacjach salonów, kuchni czy innych pokoi. Pomimo tego, że spotkać się z nią można niemal na każdym kroku, to w łazienkach pojawiła się stosunkowo niedawno. Być może dlatego, że łazienka kojarzona jest z miejscem sterylnym, czystym i po prostu jasnym. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć czarne meble łazienkowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Czarne meble w łazience – hit czy kit?

Jeszcze do niedawna mało kto był w stanie wyobrazić sobie, że w łazience mogą znajdować się czarne baterie, kabiny, elementy ceramiki sanitarnej, a także i meble. Dzisiaj kolor czarny jest niezwykle modny i jest coraz częściej wybierany nie tylko przez projektantów wnętrz, ale także i klientów indywidualnych. Nie ma się czemu dziwić, bo to bowiem czerń potrafi nadać wnętrzu ciekawego charakteru, poza tym jest to kolor niezwykle elegancki a jednocześnie tajemniczy.

Czarne meble łazienkowe mogą znajdować się w łazienkach, w których będą tylko i wyłącznie akcentem kolorystycznym, mogą być także uzupełnieniem i naturalną kontynuacją czarnej łazienki, w której większość elementów wyposażenia, jest właśnie czarna.

Czarne meble glamour

Jak już wcześniej wspominaliśmy czarne meble łazienkowe są wyjątkowe, potrafią wprowadzić do wnętrza wyjątkowy klimat, potrafią dodać głębi, są też niezwykle eleganckie. Także właśnie czarne meble łazienkowe są zazwyczaj wybierane do aranżacji w stylistyce glamour. Mogą być to modele matowe, które posiadają niesztampowe uchwyty np z kryształkami. Ciekawie prezentują się z lustrami w bogato zdobionych ramach i w towarzystwie nie tylko czarnych baterii, ale także i na przykład złotych.

Czarne meble łazienkowe

Na co należy zwrócić uwagę wybierać czarne meble do łazienki?

Bez różnicy czy chodzi o czarne meble do łazienki, czy o meble w każdym innym kolorze istotne są ich parametry techniczne. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym występują często i dosyć znaczne wahania temperatury oraz duża wilgotność. Z tych względów meble łazienkowe powinny być wykonane z materiałów, które to odporne są na działanie wilgoci.

Poza tym dobrze, jeśli czarne meble do łazienki będą wyposażone w specjalne funkcje, które mają wpływ na komfort ich użytkowania oraz trwałość. Mowa o funkcji cichego domyku czy funkcji push to open. Właśnie dzięki nim drzwi szafek czy fronty szuflad same się zamykają, nie powodując przy tym hałasu. Poza tym system taki przekłada się także na przedłużenie trwałości oraz dobrej kondycji mebli.

Oczywiście zawsze korzystniej jest wybierać i kupować meble w sklepach branżowych, w których znajdują się produkty markowe, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Nieopłacalne z kolei jest kupowanie mebli do łazienki w przypadkowych marketach, często niestety są to produkty niskiej jakości.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *