Wiosenne porządki, czyli co nam się przyda w piwnicy lub w garażu.

Regał plastikowy Jupiter

Utrzymanie porządku w piwnicy lub garażu będzie dużo łatwiejsze z odpowiednimi regałami i akcesoriami. Co warto kupić przed wiosennymi porządkami?

Chociaż za oknami zima w pełni, już teraz warto pomyśleć o wiosennych porządkach. Dzięki temu zyskamy więcej czasu na szczegółowe zaplanowanie wszystkich prac i tym samym unikniemy ewentualnych problemów. Dobrze też, jeśli porządki obejmą nie tylko dom i ogród, ale też takie pomieszczenia jak garaż, piwnica czy narzędziownia. To właśnie w nich panuje zwykle największy bałagan – trafiają tam często przedmioty, z których rzadko korzystamy.

Nieporządek nie tylko nie wygląda dobrze, ale też w razie konieczności utrudnia znalezienie poszczególnych sprzętów. Wiosenne sprzątanie w piwnicy lub garażu powinno więc skupić się na stworzeniu odpowiednich warunków do utrzymania tak zwanych „przydasiów” w porządku. Prace warto zatem poprzedzić zakupami, podczas których wyposażymy się w regały, pudełka i inne meble, które pomogą nam w wygospodarowaniu miejsca dla każdego przedmiotu.


Regał plastikowy fot. PanMajster.pl

Regały plastikowe. Prosty sposób na uporządkowanie piwnicy

Kluczem do utrzymania porządku we wspomnianych pomieszczeniach jest na pewno obecność regałów, dzięki którym unikniemy przechowywania rzeczy na przykład w kartonach ułożonych jeden na drugim. W przypadku większości przedmiotów doskonale sprawdzą się regały plastikowe. Maksymalne obciążenie pojedynczej półki w niektórych modelach przekracza 100 kilogramów, co w zupełności wystarczy nie tylko do lekkich przedmiotów, ale też słoików z przetworami lub elektronarzędzi.

Regały plastikowe dostępne są w przystępnych cenach, a przy tym zapewniają bezproblemową eksploatację, bo tworzywo sztuczne jest odporne na wilgoć, pleśń i szkodniki, a ponadto łatwe w czyszczeniu. Wszystkie informacje na temat materiałów są zawsze dostępne w specyfikacjach produktów, na przykład w panmajster.pl. Ich zaletą jest też łatwy montaż – nie wymaga on użycia żadnych narzędzi i zajmują niewiele czasu.

Metalowe regały magazynowe. Kiedy warto je wybrać?

W niektórych przypadkach regał plastikowy może jednak okazać się niewystarczający. Tak będzie, kiedy obciążenie przypadające na jedną półkę przekroczy 150 kilogramów – na przykład jeśli zamierzamy przechowywać na niej duże beczki z przetworami, worki z cementem lub płytki ceramiczne. W takich przypadkach dobrym wyborem okaże się regał metalowy. Pod względem wytrzymałości, wodoodporności i łatwości czyszczenia nie ustępuje on plastikowemu, a najlepsze modele oferują nośność półki na poziomie nawet 500 kilogramów.


Regał plastikowy z szufladami fot. PanMajster.pl

Jak uporządkować małe przedmioty? Skrzynki, kosze i regały narzędziowe

Drobne przedmioty, takie jak śruby, wkręty i nakrętki, niewielkie narzędzia czy linki sprawiają szczególnie dużo problemów w przechowywaniu. By uniknąć ich zgubienia, warto wyposażyć się w skrzynie, kosze lub kuwety, które ułatwią ich posegregowanie. Dobrym pomysłem może też okazać się zakup szafki warsztatowej, która nie tylko pozwoli na podzielenie poszczególnych rzeczy, ale też, dzięki zamkniętej konstrukcji, zabezpieczy je przed wilgocią i kurzem. Szafki warsztatowe można ustawić na odpowiednio wysokiej półce regału, na podłodze lub blacie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *