Szklane fasady to praktyczne i modne rozwiązanie dla budownictwa

Szklane elewacje są efektownym rozwiązaniem architektonicznym, które staje się coraz popularniejsze. Fasady szklane sprawdzą się głównie w nowoczesnych domach i budynkach. Modne elewacje ze szkła nie tylko pięknie się prezentują, ale także dają większe poczucie przestrzeni.

Dzięki przeszkleniom, do pomieszczeń przedostaje się także więcej światła oraz ciepła z zewnątrz. Razem z firmą Alsal, podpowiadamy dlaczego warto zainwestować w konstrukcje szklane dla budownictwa.

Modne elewacje szklane dla domu i biura – praktyczne rozwiązania

Fasady szklane zyskują na popularności. Coraz częściej możemy zauważyć przeszklenia o dużych powierzchniach, nie tylko w blokach wielorodzinnych, nowoczesnych biurowcach i centrach handlowych, ale także w domach jednorodzinnych. To nowoczesne i praktyczne rozwiązanie architektoniczne, które zachwyca zarówno urodą, jak i wytrzymałością. Konstrukcje szklane wykorzystuje się nawet przy renowacji zabytków. Wszystko dlatego, że szkło jest praktycznym materiałem, które pasuje do każdego typu budynków.

Fasady szklane można wykorzystać na wiele sposobów. Przeszklenia o dużej powierzchni nadają budowli nowoczesnego wyglądu, służą też do eksponowania walorów architektonicznych. Sprawdzają się także w domach wielorodzinnych i jednorodzinnych z uwagi na to, że szkło daje wrażenie powiększenia przestrzeni oraz wpada przez nie więcej światła oraz ciepła.

Zastosowanie szklanych fasad

Szklane elewacje dają dużo możliwości. Szklane konstrukcje mogą służyć jako uzupełnienie betonowej ściany, mogą też tworzyć wielokondygnacjowe elewacje, które są często stosowane w biurowcach. Tym sposobem, szklane ściany są ścianami zewnętrznymi. Tworzy się je w oparciu o żelbetonowy trzon, który stanowi konstrukcję nośną budynku. Z uwagi na to, że fasady szklane zamykają każdą z kondygnacji i stanowią wsparcie dla ścian nośnych, muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością. Tym bardziej, że ściany zewnętrzne są narażone na czynniki atmosferyczne, w tym silne podmuchy wiatru. Zwłaszcza na najwyższych kondygnacjach.

Modne elewacje szklane znajdą zastosowanie również w niższych budynków o standardowej, murowanej konstrukcji. W takim przypadku najczęściej można spotkać się z przeszkleniem jednej ze ścian, przeważnie jest to główne wejście do obiektu. W ten sposób można uzyskać naprawdę imponujący efekt wizualny. Tym bardziej, że szkło doskonale współgra z takimi materiałami jak drewno i stal, które coraz częściej są wykorzystywane w budownictwie.

Szklane fasady w połączeniu z klinkierowymi cegłami, surową stalą lub naturalnym drewnem tworzą praktyczne, trwałe i ponadczasowe budowle, nie tylko te w minimalistycznym stylu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *