Podnośniki przegubowe – krótka charakterystyka

Podnośniki koszowe stanowią niezbędne wyposażenie wielu przedsiębiorstw, pracujących w różnych sektorach przemysłu. W niektórych przypadkach podnośniki stanowią niezbędne zaplecze narzędziowe firmy, co sprawia, że coraz więcej usługodawców decyduje się na ich wynajmowanie. Wśród podnośników rozróżniamy podnośniki przegubowe oraz nożycowe. Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące podnośników przegubowych.

Podnośniki przegubowe

Ze względu na znaczny zasięg wysięgnika, podnośniki przegubowe wykorzystywane są w miejscach z utrudnionym dostępem. Urządzenia te doskonale nadają się do pracy w trudnych warunkach. Z powodzeniem mogą być stosowane w pracach budowlanych, wykończeniowych, konserwacyjnych, rozbiórkowych oraz podczas przycinania drzew. Nowoczesne modele podnośników przegubowych posiadają napęd na cztery koła oraz możliwość skrętu dwoma kołami. Czas podnoszenia konstrukcji podnośnika w większości przypadków wynosi około jednej minuty, co znacząco usprawnia pracę.

Niezbędny na wymagającym terenie

Ze względu na wyjątkową budowę, podnośniki przegubowe zapewniają duży zasięg, niezbędny do wykonywania prac na terenie roboczym wokół znajdujących się tam przeszkód. Oferowany przez te urządzenia zasięg nie jest jedyną zaletą podnośników przegubowych. Charakteryzują się również wysoką wydajnością, uniwersalnością oraz prostą konserwacją. Przegubowe podnośniki przeznaczone są do prac w trudnym terenie, a w szczególności w terenie nieutwardzonym i z koniecznością pracy na dużych wysokościach. Dzięki przegubowej konstrukcji podnośnika, wysięgnik zwiększa zakres pracy urządzenia o miejsca położone poniżej poziomu terenu. Co więcej, w urządzeniach zastosowano napęd na 4 koła, który umożliwia wykorzystanie maszyny w najtrudniejszych warunkach terenowych, natomiast intuicyjny system sterowania umożliwia na łatwe i płynne kierowanie pojazdem z kosza, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Niezawodność

Praca w wymagających warunkach terenowych sprawia, że sprzęty wykorzystywane do pracy muszą być trwałe i niezawodne. Dzięki systemom przeciążenia, zamontowanym na odpowiedniej wysokości i właściwie zabezpieczonym, możliwe jest uniknięcie uszkodzeń i awarii całego systemu podnośnika. Wykorzystane wewnątrz obudowy siłowniki skrętu maszyny wpływają na znacznie mniejszą awaryjność podnośników, rzadszą konieczność konserwacji oraz sporadyczne przestoje. Komponenty stosowane w maszynach charakteryzują się wysoką jakością, co daje gwarancję najwyższej sprawności.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *