Co nowego w świecie fototapet?

Postanowiliśmy zapytać ekspertów z branży aranżacji wnętrz, jak prezentuje się świat fototapet na początku 2018 roku. Czy coś się w nim ostatnimi czasy zmieniło, czy pojawiły się nowe trendy, które patenty okazały się już niemodne…Przedstawili nam oni bardzo ciekawe wnioski!

Jedni nowocześnie, inni retro!

Okazuje się, że mamy tak naprawdę do czynienia z dwiema przeciwstawnymi na pierwszy rzut oka sytuacjami. Z jednej strony mieszkańcy naszego kraju bardzo pokochali nowoczesność, starają się zatem wprowadzać ją do swoich wnętrz pod przeróżnymi postaciami. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, coraz częściej wybiera się ich wersje trójwymiarowe (mają one za zadanie powiększenie przestrzeni). To kwintesencja innowacyjności. Bardzo często dodatkowo są one monochromatyczne (na przykład białe), nierzadko pojawiają się również barwy kontrastowe, na przykład biel oraz czerń. Pracownicy sklepu internetowego z dekoracjami ściennymi www.fototap.pl podkreślają, że ostatnim czasy sprzedają takich modeli bardzo wiele.

Niejako po drugiej stronie barykady jest jednak moda na retro, która również dobrze się trzyma. Wydaje się, że jej wyznawcami są wszyscy ci, którym z nowoczesnością nie jest po drodze, którzy wola klimat babcinych saloników stare samochody i robienie konfitur. Wielbiciele klimatów retro zawsze wybierają do wnętrz swoich domów oraz mieszkań modele tego typu – dla nich trójwymiarowe fototapety z abstrakcyjnymi wzorami po prostu nie istnieją.

Pejzaże, ale w niebanalnym wydaniu

Jeśli chodzi o fototapety, pejzaże to bardzo istotna ich grupa. Widać jednak bardzo wyraźnie pewien trend. Okazuje się bowiem, że w naszym kraju odchodzi się od tych standardowych (czy dobitniej nieco rzecz ujmując: banalnych) wzorów na rzecz wszystkiego tego, co nieoczywiste, oryginalne, niespotykane. Właśnie dlatego coraz częściej spotykamy w domach i mieszkaniach Polaków modle przedstawiające skandynawskie fiordy, niespokojną toń wody, bezdroża Stanów zjednoczonych ukazane w bardzo nietypowym wydaniu. Widać bardzo wyraźne, iż mieszkańcy naszego kraju bardzo tego typu klimaty polubili.

A może panorama?

Panoramy największych miast na świecie cieszą się ostatnimi czasy ogromna popularnością. Wydaje się, że czarno-białe ich wersje są nawet bardziej rozchwytywane od kolorowych. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, ich umieszczenie na ścianie jest tak naprawdę równoznaczne ze stwierdzeniem: śledzę aktualne trendy w aranżacji wnętrz i pragnie wprowadzać je także do swoich przestrzeni. W pokojach dziennych, jadalniach, sypialniach, przedpokojach, gabinetach – nie brakuje miejsc, w których umieścić można tego typu egzemplarze.

Mosty – w drodze do celu!

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się tez modele przedstawiające mosty. Mamy rzecz jasna do czynienia z bardzo różnymi ich wersjami. Dlaczego tak często są one wybierane? Wydaje się, że w dużej mierze decydują o tym względy natury psychologiczne. Most bowiem to zwykle ogromna, majestatyczna budowla, nie zawsze wiemy, co jest po drugiej jej stronie, ponadto zaś w przeważającej większości przypadków świat odbija się wówczas w tafli wody (wszak mosty nieodłącznie związane są z wodą). Tego topu modele bardzo często spotykane są także w biurach oraz pracowniach architektonicznych.

Komiksowe, rysunkowe, animowane wersje

Wydawać by się mogło, że tego typu egzemplarze pojawią się co najwyżej w pokojach dzieci i nastolatków, nie jest to jednak prawda. Ci zupełnie dorośli kupujący nierzadko pragną, aby do zajmowanych przez nich wnętrz wkradło się nieco koloru, trochę swego rodzaju buńczuczności, niepokoju albo wręcz przeciwnie – czegoś uroczego. Okazuje się, że właśnie dzięki tak im wyborom można zafundować sobie naprawdę oryginalne wnętrza – a o to przecież chodzi!

Niebo i kosmos – zdecydowanie na tak!

Niebo i kosmos – one zawsze fascynowały ludzkość. Dlatego właśnie trudno dziwić się temu, że coraz częściej stają się głównymi bohaterami naściennych ozdób. Niebo może mieć rzecz jasna bardzo różne oblicza – od delikatnie błękitnego z białymi chmurami aż po zachmurzone, nieco groźne. A co z kosmicznymi motywami? One również wiodą ostatnimi czasy prym (okazuje się, że zwłaszcza w przestrzeniach sypialnianych). Na pewno są w stanie wprowadzić ogromną dawkę oryginalności do wnętrza! Szeroki wybór tapet, fototapet i obrazów można znaleźć w sklepie www.fototap.pl/fototapety.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *