Na co zwracać uwagę podczas zakupu kompletu talerzy?

Talerze są wykorzystywane na każdym kroku w kuchni, jadalni oraz w salonie. Serwuje się na nich obiady, kolacje, desery czy zupy. Są też często naczyniami, na których umieszcza się efektowne kompozycje z owoców, a także sałatki. Dlatego też można śmiało stwierdzić, że dziś talerze mają funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając zestaw tych naczyń? Podpowiadamy.

Z czego powinien być wykonany komplet talerzy?

Obecnie można wybierać spośród talerzy wykonywanych z rozmaitych surowców. Można spotkać pomiędzy nimi takie, które produkuje się z niezbyt eleganckich tworzyw sztucznych lub szkła. Używa się do tego także tworzywa nazywanego fajansem.

Jednak chcąc, aby zastawa stołowa, a w tym również talerze, były wyjątkowo gustowne, warto postawić na te, które zostały wykonane z porcelany. Naczynia takie nie tylko świetnie się prezentują, ale mają także ponadczasowy styl. Ponadto porcelana, o którą odpowiednio się dba, może służyć domownikom przez wiele pokoleń.

Wielkość kompletu talerzy

To, ile talerzy znajduje się w zestawie, jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas ich wybierania. Trzeba pamiętać przy tym, że naczynia te są wykorzystywane na co dzień, ale także podczas większych rodzinnych spotkań, świąt czy przyjęć okolicznościowych.

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, jak duży komplet talerzy sprawdzi się w danym gospodarstwie. Dla kilkuosobowej rodziny wystarczy zestaw naczyń składający się z talerzy do dań głównych i do podawania zup. Jednak podczas imprezy rodzinnej może okazać się, że jest on niewystarczający. Dlatego też poleca się, aby dysponować mniejszym kompletem talerzy i takim, który jest przeznaczony dla 12 osób” – mówi ekspert ze sklepu Porcelana24.pl.

Komplet talerzy powinien obejmować zarówno talerze do dań głównych, zup, jak i do deserów. Tylko taki zestaw zapewnia, że jego właściciel będzie mógł elegancko podać uroczysty obiad.

Styl zastawy stołowej

Niektóre osoby są zwolennikami tradycyjnego stylu, a inni lubią nowoczesne wzornictwo. Są też tacy, którzy preferują bogato ozdobioną i kolorową zastawę. W związku z tym komplet talerzy powinien być wybrany z uwzględnieniem upodobań oraz gustu.

Ci, którzy cenią sobie nowoczesny design, mogą zdecydować się na talerze w formie kwadratu czy prostokąta. Są one zwykle jasne i utrzymane minimalistycznej, prostej stylistyce. Pozostałym można zaproponować talerze zdobione motywami kwiatowymi oraz kolorowymi wzorami. Mogą mieć one także bardzo wyrafinowany wygląd i krawędzie wykończone misternymi falbanami lub złoceniami.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *