Profesjonalny montaż kotłów

Kaloryfer C.O.

Gospodarstwo będzie funkcjonalne tylko wtedy, gdy właściciel zadba o odpowiednie źródło ogrzewania. Z tego powodu stosuje się różnego rodzaju kotły. Sprawdzą się one pod warunkiem, że zostaną zamontowane w profesjonalny sposób. Ma to duże znaczenie ekonomiczne, a oprócz tego wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników.

Aby instalacja została przeprowadzona prawidłowo, należy pamiętać o pewnych narzuconych wymogach. Pomimo że do każdego kotła jest dołączona szczegółowa instrukcja obsługi, montaż należy zlecić doświadczonym specjalistom.

Rodzaje a montaż pieców

Szczegółowe wytyczne prawidłowego montażu są zależne od rodzaju kotła. Na rynku dostępne są kotły na paliwo stałe, gazowe wodne i olejowe. Jeśli chcemy postawić na rozwiązanie przyjazne środowisku, możemy skorzystać z oferty Metalteres, zawierającej ekologiczne piece węglowe. Produkty posiadają liczne certyfikaty i możemy je podzielić na retortowe, wyposażone w nadmuch oraz te z regulatorem ciągu.

Pomoc fachowców

Na początku należy wybrać kocioł dostosowany do budynku oraz zapotrzebowania użytkowników. Warto w tym momencie zwrócić się o pomoc do fachowca. Kiedy już zakupimy określony produkt, ekipa zajmująca się instalacją wykonuje szczegółowy kosztorys. Następnie obie strony ustalają termin realizacji zamówienia. Wszystkie części i podzespoły niezbędne do montażu zapewniają wynajęci przez nas wykonawcy. Ich zadaniem jest nie tylko instalacja urządzenia, ale także prace adaptacyjne, takie jak rozruch i instruktaż. Niektóre firmy zapewniają także serwis urządzenia.

O czym pamiętać podczas montażu kotła

Montaż kotłów musi spełniać odpowiednie kryteria. Są one określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz w normach dotyczących kotłów grzewczych. Zawsze w przypadku montażu kotła, należy kierować się instrukcją producenta. Z tego powodu warto decydować się na usługi Metalteres, który zajmuje się nie tylko instalacją, ale i wytwarzaniem kotłów.

Prawidłowy montaż polega na podłączeniu kotła do istniejącej lub nowej instalacji grzewczej i spalinowej. Następnie mocuje się uzbrojenie hydrauliczne i zabezpieczające. Kolejnym etapem jest podłączenie produktu do aparatury elektrycznej. Czasami zdarza się, że wymagane jest zamocowanie armatury uzdatniającej wodę. Jeśli natomiast użytkownik ma do czynienia z kotłem na paliwo stałe, powinien zatroszczyć się o instalację odpopielającą. Niektóre produkty stawiają nawet wymogi dotyczące rozmiaru pomieszczenia. Kotły olejowe np. muszą być usytuowane we wnętrzu, którego wysokość wynosi co najmniej 2,2 m. Te gazowe natomiast powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 1 m od przeciwległej ściany. Wszystkie te wytyczne mogą ulegać zmianie w zależności od modelu urządzenia. Z tego powodu istotne jest, by powierzyć zadanie profesjonalnej ekipie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *