Co nowego w grzejnikach

Biały salon

Nowoczesne grzejniki łazienkowe, pokojowe czy kanałowe są efektywne, czyli na przykład zatrzymują ciepło w domu. Ale też są efektowne. I wielofunkcyjne. Realizują nasze potrzeby bezpieczeństwa, ciepła oraz potrzeby estetyczne. Realizują różne trendy w sztuce użytkowej. A jakie są najnowsze trendy w świecie nowoczesnych grzejników?

Efektywne grzejniki kanałowe

Zacznijmy jednak od efektywności. Nie mając zaawansowanego technologicznie grzejnika możemy oczywiście spróbować zatrzymać ciepło w domu domowymi sposobami. I chodzi nie tylko o to, aby wejść pod ciepłą pierzynę, lecz na przykład kupić uszczelki do okna i drzwi. Albo skrócić zasłony i pozwolić, aby ciepło z kaloryferów rozchodziło się po całym domu. Można też starać się utrzymać optymalną temperaturę ok. 21 stopni, przy której ciepło nie ucieka w mieszkania. Możemy również podkręcić kaloryfery. Wymienić okna. No i wymienić grzejniki na efektywniejsze. Jednym z najnowszych trendów technologicznych są grzejniki kanałowe, które mogą być montowane w kanale podłogowym, a więc są bardzo dyskretne. Grzejniki kanałowe chronią przed napływem zimnego powietrza z balkonu, tarasu, werandy, a więc powinny być montowane przy drzwiach prowadzących na przykład na balkon, czyli w najzimniejszych miejscach domu.

Abstrakcyjne kaloryfery

Ostatnio bestselerem są grzejniki dekoracyjne Brem Cross z serii grzejników poziomych i pionowych od Luigi Brembilla. To przepiękne urządzenia o uniwersalnym wzornictwie, stanowiącym dopełnienie każdego wnętrza. Swoim linearnym kształtem nawiązują do abstrakcyjnych obrazów i rzeźb. Kojarzą się ze sztuką nowoczesną. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszą się modele Brem Cross Q z kwadratowymi elementami nałożonymi na prostokątny trzon grzejnika. Grzejnik ten dostępny jest w wielu kolorach i wykończeniach, na przykład chromowanych.

Grzejniki pokojowe multikolumnowe

A oto kolejny bestseler. Grzejniki Brem model Wind – niepowtarzalny, wysmukły wygląd i najcieńsza średnica rurek dostępnych na rynku. Wind to pierwszy multikolumnowy grzejnik dekoracyjny o bardzo niewielkiej zawartości wody. W swojej budowie zawiera od trzech do sześć kolumn stworzonych z okrągłych przekrojów rur. Rur z wysokiej jakości stali i o średnicy 15 mm. Jaki kolor? Biały, matowy lub czarny.

Grzejnik pokojowy o wyjątkowo dużej mocy

Najnowszym hitem sprzedaży jest też bardzo wydajny dekoracyjny grzejnik pokojowy – Radox Vertica Duo o zakresie mocy od 992W do 3320W. To urządzenie mające wyjątkowo korzystny stosunek rozmiaru do mocy. Świetnie odnajduje się w loftowych aranżacjach i w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym.

Minimalistyczny grzejnik łazienkowy

Do bestselerów należy też model – Vulcanico. W dwóch kolorach – czarnym i białym. Klienci uwielbiają ten grzejnik za jego innowacyjny kształt i technologię Ag Vulcanico. Grzejniki te są jednocześnie dyskretne, eleganckie jak i oryginalne. Prostota formy styka się tutaj z nieszablonowym urokiem. Są to wysmukłe urządzenia grzewcze. Zwracające uwagę. Uniwersalne. Z kolei dla zwolenników minimalizmu świetny będzie cieszący się ostatnio równie dużym uznaniem chromowany grzejnik łazienkowy Radix Minimal

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *