Co nowego w grzejnikach

Biały salon

Nowoczesne grzejniki łazienkowe, pokojowe czy kanałowe są efektywne, czyli na przykład zatrzymują ciepło w domu. Ale też są efektowne. I wielofunkcyjne. Realizują nasze potrzeby bezpieczeństwa, ciepła oraz potrzeby estetyczne. Realizują różne trendy w sztuce użytkowej. A jakie są najnowsze trendy w świecie nowoczesnych grzejników?

Efektywne grzejniki kanałowe

Zacznijmy jednak od efektywności. Nie mając zaawansowanego technologicznie grzejnika możemy oczywiście spróbować zatrzymać ciepło w domu domowymi sposobami. I chodzi nie tylko o to, aby wejść pod ciepłą pierzynę, lecz na przykład kupić uszczelki do okna i drzwi. Albo skrócić zasłony i pozwolić, aby ciepło z kaloryferów rozchodziło się po całym domu. Można też starać się utrzymać optymalną temperaturę ok. 21 stopni, przy której ciepło nie ucieka w mieszkania. Możemy również podkręcić kaloryfery. Wymienić okna. No i wymienić grzejniki na efektywniejsze. Jednym z najnowszych trendów technologicznych są grzejniki kanałowe, które mogą być montowane w kanale podłogowym, a więc są bardzo dyskretne. Grzejniki kanałowe chronią przed napływem zimnego powietrza z balkonu, tarasu, werandy, a więc powinny być montowane przy drzwiach prowadzących na przykład na balkon, czyli w najzimniejszych miejscach domu.

Abstrakcyjne kaloryfery

Ostatnio bestselerem są grzejniki dekoracyjne Brem Cross z serii grzejników poziomych i pionowych od Luigi Brembilla. To przepiękne urządzenia o uniwersalnym wzornictwie, stanowiącym dopełnienie każdego wnętrza. Swoim linearnym kształtem nawiązują do abstrakcyjnych obrazów i rzeźb. Kojarzą się ze sztuką nowoczesną. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszą się modele Brem Cross Q z kwadratowymi elementami nałożonymi na prostokątny trzon grzejnika. Grzejnik ten dostępny jest w wielu kolorach i wykończeniach, na przykład chromowanych.

Grzejniki pokojowe multikolumnowe

A oto kolejny bestseler. Grzejniki Brem model Wind – niepowtarzalny, wysmukły wygląd i najcieńsza średnica rurek dostępnych na rynku. Wind to pierwszy multikolumnowy grzejnik dekoracyjny o bardzo niewielkiej zawartości wody. W swojej budowie zawiera od trzech do sześć kolumn stworzonych z okrągłych przekrojów rur. Rur z wysokiej jakości stali i o średnicy 15 mm. Jaki kolor? Biały, matowy lub czarny.

Grzejnik pokojowy o wyjątkowo dużej mocy

Najnowszym hitem sprzedaży jest też bardzo wydajny dekoracyjny grzejnik pokojowy – Radox Vertica Duo o zakresie mocy od 992W do 3320W. To urządzenie mające wyjątkowo korzystny stosunek rozmiaru do mocy. Świetnie odnajduje się w loftowych aranżacjach i w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym.

Minimalistyczny grzejnik łazienkowy

Do bestselerów należy też model – Vulcanico. W dwóch kolorach – czarnym i białym. Klienci uwielbiają ten grzejnik za jego innowacyjny kształt i technologię Ag Vulcanico. Grzejniki te są jednocześnie dyskretne, eleganckie jak i oryginalne. Prostota formy styka się tutaj z nieszablonowym urokiem. Są to wysmukłe urządzenia grzewcze. Zwracające uwagę. Uniwersalne. Z kolei dla zwolenników minimalizmu świetny będzie cieszący się ostatnio równie dużym uznaniem chromowany grzejnik łazienkowy Radix Minimal

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *