Jak i czym ogrodzić plac budowy?

Jeśli jako deweloper planujesz nową inwestycję, to niezbędnym elementem Twojego placu budowy już na samym początku jest ogrodzenie. Nie jest ważne, czy budujemy budynek, drogę czy lotnisko – ogrodzenie jest obowiązkowe z kilku względów. Ma ono za zadanie chronić mienie przed kradzieżą, chronić przechodniów przed przypadkowym wtargnięciem na plac budowy, chronić przed kurzem i hałasem z placu budowy.

Zacznij od wyboru – kupić czy wynająć. Zakup wiąże się zazwyczaj z większy kosztem na początku inwestycji, zaś koszty wynajmu rozłożone są na cały okres wynajmu w miarę równocześnie. Po zakończeniu wynajmu możemy oddać niepotrzebne nam, więc odpada problem przechowywania czy konieczności sprzedawania niepotrzebnych nam elementów ogrodzenia.

Jeśli potrzebujesz dyskrecji na budowie, wybierz ogrodzenie pełne – albo z wypełnieniem z blachy falistej (SMART lu SMART Light), albo z płyty OSB/MFP. Jeśli nie jest ważna dyskrecja, możesz wybrać prześwitujące ogrodzenia ażurowe wykonane ze stalowej ramy i stalowej siatki. Jeśli blacha ogrodzenia się uszkodzi, można ją łatwo i szybko wymienić.

Na Twojej budowie bardzo wieje? Przy pełnym ogrodzeniu można użyć podpór, które utrzymają ogrodzenie w pionie i zapobiegną jego przewracaniu. Chcesz aby ogrodzenie było estetyczną wizytówką, reklamą budowanej inwestycji? Zleć producentowi pomalowanie ogrodzenia w wybranym kolorze czy wręcz naniesienie logotypu spółki lub umieszczenie bannerów na ogrodzeniu.

Twoje ogrodzenie wymaga przesunięcia lub przeniesienia? Nie ma problemu – ogrodzenia mogą być zarówno zakotwione w gruncie, jak i zamontowane na przenośnych stopach (betonowych lub PCV), które łatwo przenieść w inne miejsce. Budujesz obiekt strategiczny? Możesz zamontować na specjalnych wysięgnikach drut kolczasty, dający większe bezpieczeństwo ochranianego terenu.

Każdy z typów ogrodzenia jest zabezpieczony odpowiednio przed wpływem czynników atmosferycznych i korozją przez ocynkowanie lub malowanie proszkowe, stąd wystarczają one na wiele lat i wiele inwestycji.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *