Jakie cechy posiadają najlepsze bramy garażowe?

Coraz częściej buduje się domy jednorodzinne wraz ze zintegrowanymi z nimi garażami.

Bramy w takich garażach są na ogół w pełni zautomatyzowane. Wymagamy od nich płynnej pracy i niezawodności, niemniej jednak wymagania stale rosną. Dlatego też warto dowiedzieć się co liczy się w przypadku bram garażowych.

Najbardziej popularne bramy garażowe:

  • uchylne – komfortowe i bardzo popularne,
  • segmentowe – są niezwykle uniwersalne,
  • rolowane – wysoce ergonomiczne i znajdujące szerokie zastosowanie,
  • rozwierane – otwierane na boki, niemniej z możliwością zautomatyzowania.

Cechy, jak i zalety nowoczesnych bram garażowych

W związku z tym, że po ulicach jeździ coraz więcej samochodów, bramy garażowe nie są postrzegane już tylko jako dodatek do domu jednorodzinnego. Coraz częściej można je spotkać w przestrzeni miejskiej, ich zalety są tak samo cenione, co na wsi. I właściwie jedyną różnicą między bramami miejskimi, a tymi do użytku indywidualnego jest fakt, że te pierwsze mają cechy bram przemysłowych. Wynika to z faktu ich częstego użytkowania – nawet kilkaset razy w ciągu dnia, podczas gdy te użytkowane w domu na ogół otwierane są tylko dwa razy w ciągu dnia, podczas wyjazdu i przyjazdu z pracy.

Cechy, które pozwalają na przetrwanie nasilonej eksploatacji bram wjazdowych w budynkach wielorodzinnych, czyli bram parkingowych, to materiały stosowane w ich konstrukcji, niejednokrotnie pozwalające na kilkaset tysięcy cykli otwierania. Ponadto niczym nie różnią się od domowych bram, a przez obie grupy użytkowników cenione są takie same cechy. Zaliczyć tu można:

  • bardzo cichą pracę – ma to znaczenie nocą,
  • bezpieczeństwo – tego rodzaju bramy posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe, które uniemożliwiają otwarcie ich z zewnątrz. Ponadto montowane są również czujniki uniemożliwiające ich zatrzaśnięcie, albo swobodne opadanie, co mogłoby grozić wypadkiem (stosuje się tu nie tylko diody, ale też czujniki amperometryczne, które rozpoznają ewentualne przeszkody),
  • niezawodną automatykę – wszystkie elementy, które wpływają nie tylko na zdalne sterowanie bramą, ale i na pozostałe funkcje użytkowe,
  • walory architektoniczne, ergonomiczne i estetyczne – wygoda użytkowania, wygląd bramy, jak i możliwość jej dostosowania do budynku.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *