Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

Polacy coraz częściej uciekają z dużych aglomeracji na tereny podmiejskie, gdzie mogą zamieszkać w domach jednorodzinnych. Cenią sobie ciszę i spokój, posiadanie własnego podwórka czy ogródka i nie zrażają ich nawet dłuższe dojazdy do pracy. Co sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania gdzie indziej, niż w domu jednorodzinnym? Sprawdźmy jakie są zalety posiadania własnego domu.

Wolnoć Tomku…

Własny dom to przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo, swoboda i poczucie prywatności. Jesteśmy w nim tylko my i nasza rodzina. Nie musimy przejmować się tupiącymi nam nad głową sąsiadami, ich pomysłami na przemeblowania lub porządki w środku nocy, czy studenckimi imprezami do rana w wynajmowanym obok mieszkaniu.

Domy budujemy zazwyczaj z dala od miasta, miejskiego zgiełku. W miejscach gdzie możemy zaznać spokoju i odpoczynku. Takie miejsce to np. osiedle Nowy Horyzont w Kobylance, niedaleko Szczecina oraz Stargardu.

– „Działki budowlane, które proponujemy są stworzone dla osób, które poszukują bliskości przyrody oraz świeżego powietrza i ciszy, która pozwoli im odpocząć po dniu pełnym zajęć, ale jednocześnie dla tych, którzy nie chcą rezygnować z możliwości, jakie daje miasto.” ­– mówi ekspert ze spółki Inland, zajmującej się sprzedażą działek pod nowopowstające osiedle.

Przestrzeń na miarę

W domu jednorodzinnym zazwyczaj dysponujemy przestrzenią, jakiej nie zapewni nam żadne mieszkanie. Każdy z domowników może mieć własny pokój. Znajdzie się miejsce na przestronną kuchnię, garderobę i może więcej niż jedną łazienkę, co w przypadku rodzin wieloosobowych – zwłaszcza z dorastającymi dziećmi – może być zbawiennym rozwiązaniem, pozwalającym uniknąć niejednej kłótni.

Obok domu jednorodzinnego mamy dużo miejsca na posesji, którą możemy zaaranżować według własnych potrzeb. Możemy stworzyć plac zabaw dla dzieci, piękny ogród, ogródek warzywny, miejsce relaksu i rozrywki. I zawsze mamy gdzie zaparkować.

Jeśli mamy psa, sprawimy, że będzie najszczęśliwszym zwierzęciem na świecie, mogąc wybiegać się codziennie na swoim własnym podwórzu. Okolice osiedli z domami jednorodzinnymi sprzyjają dalszym wędrówkom, które są potrzebne naszym pupilom i na pewno sprawią im – i nam – wiele radości.

Decyzje, decyzje…

Budując dom jednorodzinny mamy także wpływ na takie decyzje, jak sposób ogrzewania, czy zastosowanie rozwiązań ekologicznych. Kupujemy uzbrojoną działkę, na której podłączone są: instalacja wodno-kanalizacyjna, gaz ziemny, energia elektryczna, ulice wewnątrzosiedlowe są wybrukowane kostką betonową i oświetlone latarniami. Ale to my decydujemy o wyglądzie budynku i o tym, jak będzie wyglądała przestrzeń wokół niego. Również na osiedlach domów jednorodzinnych mamy prawo zbudować dom według swojego projektu, pod warunkiem, że projekt będzie spełniał wymogi wydane w warunkach zabudowy dla konkretnej działki. To warte kolejnego podkreślenia – możemy sami o wszystkim zdecydować.

Podsumowując, domy jednorodzinne dają spokój, przestrzeń i wolność, której nie da nam żaden inny rodzaj budownictwa.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *