Co sprawia, że drzwi zyskują cechę antywłamaniowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie

Solidne rozwiązania antywłamaniowe w budynkach to postawa. Nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne systemy monitorowania i systemy alarmowe.

Nie obejdzie się jednak bez odpowiedniego zabezpieczenia domu w postaci drzwi. Właściwości antywłamaniowe drzwi przesądzają o wypłacie odszkodowania na wypadek włamania. Co sprawia, że drzwi zyskują cechę antywłamaniowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie drzwi antywłamaniowych?

Budowa skrzydła drzwiowego

Drzwi o wysokich parametrach antywłamaniowych to nie zwykłe drzwi z dobrymi zamkami, choć w tego typu drzwiach zamki również są istotne. Jednym z czynników, które odpowiadają za antywłamaniowość drzwi jest odpowiednia budowa skrzydła drzwiowego. To właśnie na wnętrze drzwi należy zwrócić uwagę, a sposób wykonania skrzydła drzwi jest najczęściej zupełnie pomijany podczas zakupu. Drzwi antywłamaniowe powinny wyróżniać się konstrukcją wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne. Takie zadanie dobrze spełni szkielet ze stalową ramą i wzmocnieniami pionowymi i poziomymi. Wypełnieniem ramy nie powinno pozwolić na możliwość wycięcia otworów. W niektórych modelach znajdziemy pręty, które przy próbach przecinania ulegają obracaniu. Drzwi drewniane dla wzmocnienia całości powinny być również wyposażone w stalowe elementy. Najbardziej wytrzymałe drzwi, które zapewniają wysoką odporność na włamania, to drzwi o konstrukcji ze stali ocynkowanej. Są one odporne na wyważenia, czy inne uszkodzenia.

Zamki i ościeżnica

Czynnikami, które także odpowiadają za jakość drzwi pod względem ochrony antywłamaniowej, są także ościeżnica i zamki. Drzwi powinny być wyposażone w jeden zamek wielopunktowy bądź w dwa zamki. Modele warte rozważenia to te, które posiadają zamek z antywłamaniową wkładką patentową, pozwalającą na otwieranie i ryglowanie drzwi kluczem. Ościeżnica, która zabezpieczy budynek przed nieproszonymi gośćmi to ta wykonana ze stali z metalowym progiem. Trzeba zwrócić uwagę na bolce ryglujące w górnej oraz dolnej części.

Montaż drzwi antywłamaniowych

Na zachowanie parametrów drzwi antywłamaniowych wpływa prawidłowy montaż drzwi. Właściwe umocowanie ościeżnicy do ściany uniemożliwi ich wyrwanie. Nie należy dopuścić do powstania szczeliny między ościeżnicą a skrzydłem, aby nie było możliwe ich podważenie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *