Wymieniamy stare rolety na nowe przesłony okienne.

Salon w lofcie

Wraz z końcem zimy nabieramy ochoty na zmiany w życiu i domu, dlatego nie bez kozery właśnie na wiosnę planujemy remonty. Czasem jednak remont nie jest konieczny, by wprowadzić trochę wiosny do naszego domu i odświeżyć wnętrze. Dobrym i stosunkowo niedrogim pomysłem jest wymiana starych wysłużonych rolet na nowe przesłony okienne, w zupełnie nowym wydaniu i innej kolorystyce. Może się okazać, że od lat skutecznie blokowały dopływ światła do pomieszczenia, ze względu na źle dobraną tkaninę. Jakie alternatywy dla rolet proponują dzisiaj producenci?

Rolety dzień i noc – rolety w nowej odsłonie

Tkanina rolety dzień i noc jest zbudowana z naprzemiennie ułożonych pasów zaciemniających oraz prześwitujących, co daje możliwość dokładnej regulacji wpadającego światła przez ustawienie tych pasów w odpowiedniej pozycji, wpuszczając maksymalnie promienie słoneczne do pomieszczenia lub zupełnie je zaciemniając. Rolety te w swej budowie i funkcjonalności bardzo nawiązują do innych przesłon okiennych, zaczynając od firan i żaluzji, na verticalach kończąc. Bardzo intuicyjny jest też montaż, który może się odbywać bezinwazyjnie, gdyż roletę przykleja się lub przykręca do ramy okiennej albo listwy przyszybowej. Odpowiednia impregnacja tkaniny zapewnia odporność na zabrudzenia.

Plisy – kompromis między roletami a żaluzjami

Plisy, czyli de facto żaluzje i zasłony w jednym, zwane są również żaluzjami plisowanymi. To bardzo innowacyjne rozwiązanie i świetny pomysł na przesłonięcie okna w niemal każdym pomieszczeniu. Ich konstrukcja daje możliwość dokładnej kontroli wpadającego światła, dzięki funkcji ustawienia przysłon w różnych konfiguracjach. Użytkownik może zasłonić interesującą go część okienną, w zależności od swoich preferencji lub potrzeb.

Plisy nie są również skomplikowane w montażu, mocuje się je bezpośrednio do ramy okiennej, przez co nie ma potrzeby naruszania konstrukcji ściany lub sufitu. Miejsce montażu plis nie jest ograniczone, na każdym oknie w zasadzie sprawdzą się świetnie, niezależenie od jego wymiarów i umiejscowienia.

Verticale – nowoczesna myśl

Verticale występują również pod nazwą żaluzji pionowych. Są niezwykle eleganckim rozwiązaniem dla ochrony przed słońcem. Składają się z podłużnych pasów, których system mocowany jest w suficie, a także ze sznureczków, za pomocą których ustawia się pasy w wybranej pozycji dla uzyskania odpowiedniego poziomu zaciemnienia.

Dzięki swojemu wyglądowi, verticale znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach publicznych, takich jak hotele, biura, instytucji publiczne, ale wyłącznie do nich się nie ograniczają. Równie dobrze sprawdzają się również w budynkach mieszkalnych, szczególnie w dużym stopniu przeszklonych.

Producenci proponują duży wybór kolorów lameli, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie, co stanie się ozdobą jego wnętrza. Dodatkowo, zastosowanie wyłącznie niepalnych tkanin, co potwierdzają odpowiednie atesty, daje gwarancję bezpiecznego użytkowania. Same lamele, dzięki unikalnym właściwościom tkaniny, nie przepuszczają wpadającego światła, odbijając promienie słoneczne, co wpływa korzystnie na komfort pracy i życia.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *