Bramy garażowe segmentowe i rolowane – podstawowe informacje

Kupno i montaż odpowiedniej bramy garażowej jest niezwykle istotny. Wygląd bramy ma znaczenie estetyczne a jej solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo.

Bramy garażowe możemy podzielić na otwierane ręcznie albo za pomocą silnika (napędu) elektrycznego. Wyróżniamy bramy segmentowe, rolowane, uchylne i przesuwane. Od jakiegoś czasu najpopularniejsze są bramy segmentowe.

Budowa bram segmentowych

Zbudowane są z segmentów (od trzech do ośmiu), które noszą również nazwę paneli, czy sekcji. Ich stylistyka jest różnorodna, od tradycyjnej (np. imitacja drewna) po nowoczesną (wówczas panele są gładkie a ich kolorystyka zróżnicowana).

Przy otwieraniu bramy panele (segmenty) unoszą się w górę i chowają w garażowy sufit. Bramy segmentowe idealnie sprawdzają się na niewielkich posesjach, ponieważ można bez problemu zaparkować autem blisko garażu. W przeciwieństwie do bram uchylnych, które podczas otwierania zajmują powierzchnię.

Nie bez znaczenia jest solidna budowa ścian bram. Zbudowane są one ze stalowych ścian, które wypełnione są izolatorem (bezfreonową pianką poliuretanową), której grubość wynosi ok. 40 mm.

Dopasowanie kolorystyczne bramy

Szeroki wybór bram daje możliwość ich dopasowania do koloru elewacji i dachu budynku w którym maja być zamontowane. Taki dobór bramy sprawi, że będzie ona tworzyć harmonijną całość z innymi elementami budynku, czyli oknami, drzwiami, roletami, czy dachówką.

Wszelkie dodatki typu okna w garażu, czy otwory wentylacyjne sprawią, że garaż będzie wyglądał lepiej, ale spowodują również, że będzie w nim chłodniej (brama nie będzie już taka szczelna).

Przy wyborze bramy zwróć uwagę czy sufit i ściany w garażu są „wolne”, czyli pozbawione wszelkich elementów (typu belki, podpory, okna) umieszczonych w miejscu przeznaczonym na prowadnice. Mogą one znacznie skomplikować, albo nawet uniemożliwić zamontowanie bramy segmentowej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *