Zamiana pokoju w nowoczesny salon

Jak zamienić pokój w salon? - porady

Zakup własnego mieszkania, czy też domu to wielkie przedsięwzięcie. Jednak prawdziwy kształt zakupionej nieruchomości nadaje się dopiero w trakcie jej urządzania. Robiąc to we własnym zakresie czy przy pomocy fachowca warto zapoznać się z najnowszymi trendami w projektowaniu przestrzeni nowoczesnego salonu, po to by móc się cieszyć pięknym i funkcjonalnym wnętrzem.

Głównym pomieszczeniem każdego domu, a także każdego mieszkania jest salon, czy też nazywany tak wciąż przez wiele osób duży pokój. Obecnie najpopularniejszym trendem w budownictwie jest łączenie salonu z kuchnią. Dzięki temu tworzy się spora przestrzeń, którą można urządzać na bardzo wiele różnorodnych sposobów.

Nowoczesny salon, od czego zacząć?

Główną cechą tego stylu jest przede wszystkim przestrzeń. To ona odgrywa główną rolę i to ona decyduje o wartości przemianie danego pomieszczenia w nowoczesny salon. Trzeba jednak pamiętać, że pod hasłem „przestrzeń” nie znajduje się tylko i wyłącznie metraż danego pokoju. W myśl tej filozofii design’u, przestrzeń rozumiana jest bardziej, jako poczucie wolności i swobody wokół siebie.

Wychodząc od tego założenia bardzo łatwo dojść do kolejnej podstawy nowoczesnego wyglądu salonu. Jest nią minimalizm i prostota. Zbędne dekoracje, niepotrzebne meble czy nawet zasłony lub firany odgradzające widok z okna są niepotrzebnymi elementami, które zaburzają odbiór przestrzeni salonu. W celu dodatkowego podkreślenie wielkości salonu stosuje się zimne kolory. Biele, beże i szarości są idealne do tego, by każde pomieszczenie wydawało się optycznie większe. Szczególną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim biel, która odbijając światło sprawia, że wnętrze nabiera świeżości oraz ogromnej przestrzeni. W celu przełamania jednobarwności bardzo dobrze sprawdzają się kolory brązowy oraz czarny. Bardzo często są stosowane także żywe, intensywne kolory, które wprowadzają do salonu sporo życia.

Kolejnym elementem wystroju nowoczesnego salonu jest w zasadzie brak tradycyjnych mebli. Zastosowanie znajdują raczej lekkie, jednobarwne i proste szafki. Co więcej nowoczesny salon nie może być zastawiony meblami czy innymi dodatkami, a co za tym idzie dopuszczalne jest tylko kilka niedużych elementów. Wymogi nowoczesnego stylu są nieubłagane i wymuszają, by dodatków było jak najmniej oraz by były one w jasno określonych punktach pomieszczenia.

Nie zapominaj o oświetleniu

Kolejnym ważnym elementem urządzania salonu w stylu nowoczesnym jest oświetlenie. Szczególnie w naszych warunkach, gdzie przez sporą część roku światło słoneczne jest niemal towarem deficytowym dobrze dobrane lampy mogą mieć zbawienny wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia ale także na samopoczucie mieszkańców. Zastosowanie znajdują przede wszystkim oświetlenia oparte na lampach ściennych oraz punktowych światłach, a także taśmach ledowych. Dobrze dobrane lampy oraz prawidłowe umiejscowienie ich w salonie dają kolejną szansę na optycznie powiększenie przestrzeni oraz na ocieplenie bądź, dzięki użyciu odpowiedniej barwy światła, ochłodzenie pomieszczenie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *