Gdzie kupić dźwig budowlany?

Dźwigi budowlane to jedne z podstawowych urządzeń budowlanych, które służą do przemieszczania ładunków i ludzi lub tylko ładunków. Korzystając z nich, można przyspieszyć i ułatwić wykonanie robót na placu budowy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dźwigów, które można podzielić ze względu na typ, udźwig i wysokość podnoszenia ciężaru. Warto zatem wiedzieć, który będzie najlepszy do danych czynności i gdzie go można zakupić.

Rodzaje dźwigów budowlanych

Ogólnie dźwigi, inaczej żurawie budowlane, można podzielić na samojezdne i stacjonarne, czyli wieżowe.

Żurawie samojezdne, kołowe, mogą przemieszczać się po drogach publicznych oraz po placu budowy. Stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest mobilne przemieszczanie się dźwigu po budowie i obsługa pracowników w różnych miejscach. Używa się ich głównie do prac przeładunkowych i montażowych. Żuraw samojezdny to dźwignica na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Składa się z wciągarek i wychylnego wysięgnika, co pozwala na podnoszenie i opuszczanie ciężaru oraz jego przemieszczanie.

Żurawie wieżowe nie mają możliwości poruszania się po placu budowy. Ich montaż i demontaż generuje niemałe koszty, jednak wady te nadrabiane są przez duży zasięg oraz brak konieczności układania dróg technologicznych. Znajdują zastosowanie zazwyczaj na dużych budowach. Wysokość podnoszenia to nawet 100 m.

Ostatnio na rynku pojawiły się również miniżurawie, dostępne m.in. w ofercie firmy MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski.

Idealne rozwiązanie – miniżurawie

Miniżurawie to grupa specjalistycznych maszyn budowlanych, które są przeznaczone do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Są to samojezdne urządzenia, posiadające podwozie gąsienicowe i ramię, najczęściej teleskopowe. Z powodzeniem mogą zastąpić żurawie wieżowe lub samojezdne, zwłaszcza na ograniczonych przestrzeniach roboczych. Korzystając z nich, można przyczynić się do obniżenia kosztów inwestycji, dzięki skróceniu czasu wykonywanych prac budowlanych. Minidźwigi są szeroko stosowane do różnych robót budowlanych, montażowych, magazynowych, załadunkowych, rozładunkowych i innych prac, związanych z przemieszczeniem ładunków. Małe rozmiary oraz duże pole manewru sprawiają, że doskonale nadają się do pracy w ograniczonej przestrzeni, np. w zamkniętych pomieszczeniach magazynów, hangarach lub halach zakładów przemysłowych. Przy ich pomocy można wykonać montaż dużych powierzchni szklanych, linii produkcyjnej, stalowych konstrukcji lub zadaszeń.

Gdzie można zakupić dźwig budowlany?

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem lub sprzedaż dźwigów budowlanych. O ile standardowe żurawie są ogólnie dostępne zarówno u dystrybutorów stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, o tyle miniżurawie są nową technologią, niezbyt szeroko rozpowszechnioną. Jednym z autoryzowanych dostawców japońskich miniżurawi jest firma MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski. Świadczy ona wyspecjalizowane usługi dźwigowe na terenie całego kraju. Daje również możliwość wynajmu bądź zakupu danego dźwigu. W ich ofercie znajduje się kilka rodzajów miniżurawi, które można dobrać pod względem udźwigu i zakresu podnoszenia do indywidualnych potrzeb klienta.

Dźwigi budowlane są nieodzownym urządzeniem na każdym placu budowy. Miniżurawie są niezastąpione zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach. Zakup takiej maszyny na pewno nie okaże się zbędnym wydatkiem. Wręcz przeciwnie, będzie to świetna inwestycja w ulepszenie i skrócenie wykonywanych prac budowlanych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *