Ogród – idealne miejsce do odpoczynku

Każdy potrzebuje miejsca, w którym może zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, odpocząć i zebrać myśli lub po prostu przyjemnie spędzić czas w dobrym towarzystwie albo czytając ulubioną książkę i popijając aromatyczną herbatę. Idealny do tego jest kącik na świeżym powietrzu – w dużym ogrodzie lub małym ogródku. Wielkość nie ma w tym przypadku istotnego znaczenia. Najważniejszy jest wygląd otoczenia i atmosfera, o które można, i warto, samodzielnie zadbać.

Przytulny kącik

Do stworzenia swojego przytulnego kącika do relaksu warto wybrać miejsce nieco na uboczu, z dala od domu, budynków gospodarczych czy wjazdu na posesję. Można być pewnym, że panuje tam większa cisza i spokój. Jeśli istnieje taka możliwość, warto pomyśleć o rozłożeniu hamaka – najlepiej pomiędzy drzewami. Cień, który będą rzucać, z pewnością przyczyni się do jeszcze większej przyjemności podczas drzemki lub pogrążenia w lekturze. Z tego rodzaju relaksu nie warto rezygnować, jeśli nie ma się w ogrodzie odpowiednio dużych i mocnych drzew, ponieważ hamaki mocuje się do różnorodnych rzeczy, np. ściany czy słupka, a wiele modeli można postawić bezpośrednio na ziemi. Dobrym pomysłem jest także rozstawienie niewielkich mebli ogrodowych – stolika, leżaków albo foteli – a wszystko w połączeniu z dużą ilością miękkich poduszek. Jeśli miejsce, w którym ma zostać urządzony kącik do odpoczynku nie jest zacienione, warto pomyśleć o dużym parasolu.

Tak urządzone miejsce stworzy prywatną przestrzeń idealną do relaksu – samem lub w niewielkim gronie najbliższych.

Duża przestrzeń

Nie tylko fragment ogrodu może być idealnym miejscem do relaksu, ale również cała jego przestrzeń – wystarczy ją dobrze zaaranżować. Duże szczęście mają posiadacze ogrodów umiejscowionych z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Natomiast wszyscy inni mogą pomyśleć o odgrodzeniu się od ulicznego hałasu i spojrzeń przechodniów za pomocą bujnych roślin lub drewnianych parawanów. Dzięki temu cały ogród może stać się miejscem do relaksu.

Osoby, które lubią odpoczywać w gronie rodziny i przyjaciół powinny zainwestować w grill, nie tylko funkcjonalnym, który pomieści dużą ilość jedzenia, ale też stanowiącym element wystroju ogrodu. W zależności od własnych preferencji i wyglądu otoczenia, ciekawym rozwiązaniem są murowane grille z cegły lub przeciwnie – nowoczesne, duże sprzęty ze stali nierdzewnej. Grillując na świeżym powietrzu dobrze jest pomyśleć o urządzeniu miejsca do biesiadowania. W tym celu warto wybrać odpowiednio duże i wygodne meble ogrodowe, a także parasole lub markizy, a nawet obszerny pawilon ogrodowy. Tak zagospodarowana przestrzeń pozwoli przez długie godziny spędzać czas w ogrodzie i bawić się w gronie najbliższych.

Basen to kolejny element, który sprzyja odpoczynkowi w ogrodzie. W zależności od potrzeb konieczne jest określenie jego rozmiarów. Ze względu na dość duże koszty basenów, które charakteryzują się wysoką jakością, warto dobrze przemyśleć zakup. Dzięki temu będzie można komfortowo korzystać z niego przez długie lata.

Znaczenie tkwi w szczegółach

Planując miejsce do odpoczynku w ogrodzie warto pomyśleć o roślinach i dekoracyjnych dodatkach. Wszystko to pozwoli podkreślić odpowiedni klimat i cieszyć się każdą chwilą spędzoną poza domem.

Oprócz miękkiej trawy, dobrze jest też zadbać o pozostałe rośliny. Najlepiej odpoczywa się wśród bujnej, soczystej zieleni, a ściana drzew czy krzewów dodatkowo odgradza od ciekawskich spojrzeń obcych ludzi i zgiełku, który panuje poza ogrodem. Warto zdecydować się na rośliny, które pięknie wyglądają i wypełniają przestrzeń kwiatowym aromatem. Dobrym wyborem jest jaśmin, szałwia, hortensja, liliowiec, fuksje oraz tradycyjne róże. Im więcej wielobarwnych i pachnących roślin, tym lepiej i przyjemniej się odpoczywa. Planując aranżację ogrodu i rozmieszczenie roślin, można pomyśleć o stworzeniu skalników i oczka wodnego, które mają znaczący wpływ na walory estetyczne całej przestrzeni.

Nie bez znaczenia są także dekoracje, np.: latarenki – elektryczne lub z miejscem na świeczkę, malowane dzbany i donice rozstawione w całym ogrodzie, poidełka dla ptaków czy niewielkie fontanny, drewniane meble, bambusowe lub wiklinowe przedmioty. Wybór zależy od własnych upodobań i preferencji oraz klimatu, jaki chce się stworzyć w danym miejscu.

Idealną strefę relaksu w grodzie można stworzyć za pomocą produktów dostępnych na http://www.leroymerlin.pl/ogrod,a11.html

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *