Jakie zgrzewarki elektrooporowe wybrać

Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo kupić nowoczesną zgrzewarkę elektrooporową, to najrozsądniej jest wybrać taki sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli zgrzewać kształtki wszystkich producentów. Przy doborze najlepszej zgrzewarki warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej maksymalną moc, dzięki czemu będziemy w stanie oszacować jak duże średnice będziemy w stanie sprawnie zgrzewać. W dzisiejszych czasach warto również zainwestować w urządzenia z specjalnym czytnikiem kodów, który znacząco zautomatyzuje i przyśpieszy naszą codzienną pracę.

Automatyczne zgrzewanie

Dobrej klasy zgrzewarka elektrooporowa powinna umożliwić nam ustawienie poszczególnych parametrów całego procesu zgrzewania kształtek elektrooporowych. Powinniśmy mieć możliwość ustawienia, zarówno czasu zgrzewania jak i napięć w oparciu o parametry, które podawane są przez producentów kształtek. Ręczne wprowadzanie danych jest nie tylko kłopotliwe, ale również czasochłonne, dlatego też jak wcześniej zostało wspomniane najlepiej skorzystać z automatycznego wczytywania wszystkich parametrów za pomocą kodów kreskowych, które znajdują się przy każdej kształtce.

Jeżeli wybierzemy automatyczny tryb pracy, to czas zgrzewania będzie na bieżąco korygowany w zależności od aktualnej temperatury otoczenia. W automatycznym trybie czas ten, będzie dodatkowo korygowany w zależności od poziomu odchylenia rzeczywistej rezystancji naszych kształtek do ich wartości nominalnych. Automatyczne zgrzewanie daje bardzo wiele korzyści, dlatego też warto poszukać takiego sprzętu, który posiadać będzie automatyczny tryb pracy.

Pozostałe parametry zgrzewarek elektrooporowych

Bardzo przydatną funkcją może okazać się również wewnętrzna pamięć zgrzewów. Jeżeli bardzo często na przemian korzystamy z takich samych zgrzewów, to warto zapisać je w pamięci urządzenia, dzięki czemu bardzo szybko będziemy mogli przestawić się z jednego zgrzewu na drugi. Kupując zgrzewarki elektrooporowe pamiętać należy również o naszym bezpieczeństwie, dlatego też inwestować należy wyłącznie w markowy sprzęt od znanych i cenionych producentów. Każda profesjonalna zgrzewarka elektrooporowa powinna mieć wbudowaną automatykę, która automatycznie zabezpieczać będzie wykonywanie zgrzewów poza zakresem dopuszczalnych napięć i poza zakresem dopuszczalnych temperatur.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *