Jak wyposażyć firmę budowlaną „po kosztach”?

Założenie własnej firmy budowlanej jest dość proste – wypełniamy tylko jeden wniosek o rejestrację działalności gospodarczej. Zanim jednak to zrobimy, musimy zastanowić się nad tym, jak sfinansować start firmy, która najczęściej wymaga niemałych inwestycji.

Firmy budowlane to nie tylko doświadczeni pracownicy, ale również zaawansowany sprzęt oraz narzędzia, które są niezbędne do realizacji usług dla klientów.

Właśnie w tym miejscu wiele firm napotyka na poważną przeszkodę, ponieważ zakupienie takiego wyposażenia nie jest tanie. Ponadto pojawia się najczęściej konieczność posiadania samochodu, co jeszcze bardziej podwyższa wstępne koszty działalności. Czy istnieje zatem jakiś sposób na to, aby je zmniejszyć?

Postaw na dobry sprzęt z drugiej ręki

Nowe wyposażenie dla firmy budowlanej jest kosztowne. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zapoznaniu się z ofertą sprzętów używanych. Możemy znaleźć je już teraz przez internet, między innymi w serwisach ogłoszeniowych, ale też na stronach firm leasingowych oferujących maszyny budowlane używane i inne wyposażenie po leasingu.

Sprzęt z drugiej ręki wcale nie musi odznaczać się gorszą jakością. Oczywiście, będzie widać na nim ślady używania, ale jeśli dobrze wybierzemy, będzie mógł posłużyć nam jeszcze na długi czas.

Co możemy zakupić „po kosztach”?

Wszystko zależy od tego, jakie są potrzebny naszej firmy budowlanej. Czy będziemy świadczyli usługi ogólnobudowlane? A może chcemy skupić się tylko na konkretnej branży?

Możemy zakupić między innymi używane i poleasingowe samochody dostawcze, maszyny budowlane używane, na przykład takie jak koparki, obrabiarki, odkurzacze przemysłowe, ładowarki, dostępne są też używane rusztowania, elektronarzędzia, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Obecnie niemalże całe wyposażenie dla firmy budowlanej będziemy mogli kupić właśnie „po kosztach”.

Gdy firma zacznie przynosić większe zyski, możemy zacząć odkładać pieniądze na inwestycję w lepsze sprzęty. Na start te używane będą jednak najlepszym rozwiązaniem. Z ofertami można zapoznać się nawet w tym momencie!

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *