Jak oszczędzić przy dużej budowie?

Marzysz o budowie pięknego biurowca, ale – niestety – szacunkowe koszty przyprawiają Cię o zawrót głowy? Proponują Ci zmniejszenie kosztów jednak musisz zrezygnować z wielu rzeczy, na których tak bardzo Ci zależało? Chcesz stworzyć wymarzone miejsce, a przy tym kierować się niskim kosztem budowy (oczywiście na ile to możliwe)?

Co robić?

Przede wszystkim nie panikować i podejść do tematu na spokojnie. Już na samym etapie projektowania, każda szanująca się firma, będzie liczyła się z budżetem Inwestora czy też Wykonawcy. Chyba największy wpływ budżet ma na zaprojektowanie konstrukcji. Dlatego też firmy, takie jak: figura.team zwracają szczególną uwagę na optymalizację kosztów. Mimo, że ograniczenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego zamysłu nie jest łatwe to jednak przy poświęceniu odrobiny większej ilości czasu można uzyskać zadowalające efekty, które ostatecznie przyniosą oszczędności.

Na czym można zaoszczędzić?

Optymalizacja kosztów jest ważna, szczególnie przy dużych inwestycjach jednak pamiętajmy, że nie zawsze zdecydowanie się na tańsze materiały oraz technologie pozwoli uzyskać zamierzony efekt. Musisz wiedzieć, gdzie można szukać oszczędności. I w tym miejscu zgodzę się z Tobą, że masz prawo tego nie wiedzieć – dlatego w takich sytuacjach warto korzystać z pomocy specjalistycznych firm. Wspomnę jeszcze tylko, że optymalizacji kosztów można dokonać nie tylko podczas tworzenia nowego projektu, ale także projektów już wykonanych.

Najważniejsza jest bryła budynku, która ma ogromny wpływ na jego wygląd, ale to na niej chyba można zaoszczędzić najwięcej. Można stworzyć kilka budynków o takim samym bądź zbliżonym metrażu, przy czym ich koszt będzie się znacząco różnił. Pomysły na dach, okna, rozkład ścian i pomieszczeń czy też zdecydowanie się na zastosowanie instalacji, które wykorzystywać będą odnawialne źródła energii też nie jest bez znaczenia.

Wystarczy, że jako Inwestor dokonasz kilku świadomych wyborów skonsultowanych wcześniej ze specjalistami, a z całą pewnością na każdym etapie budowy uda Ci się uzyskać pewne oszczędności przy zachowaniu zaplanowanego efektu końcowego.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *