Drewniane Parapety – co należy o nich wiedzieć

Parapet wewnętrzny coraz częściej nie spełnia jedynie funkcji elementu wykończenia wnęki okiennej. Szczególnie dużym zainteresowaniem klientów cieszą się parapety drewniane, które pełnią również funkcję dekoracyjną.

Parapet wewnętrzny coraz częściej nie spełnia jedynie funkcji elementu wykończenia wnęki okiennej,  Drewniane parapety ale również pełni funkcję dekoracyjną. Do wyboru mamy wiele możliwości możemy zdecydować się na parapet drewniany, z tworzywa sztucznego lub kamienny.
Przed zakupem parapetu wewnętrznego należy dokładnie zmierzyć szerokość i głębokość jaka będzie nam potrzebna.  zastanowić się jaką będzie pełnił funkcję, a także w jaki sposób dopasować go do aranżacji pomieszczenia.

Drewniane parapety wewnętrzne sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Idealnie wkomponują się w tradycyjnym wystroju, jak również w tym bardziej nowoczesnym. Najlepiej będą wyglądać w pomieszczeniach, w których znajdują się drewniane elementy wystroju, drewniane okna, drzwi, czy meble. A jak najlepiej wybrać kolor parapetu? Parapet powinien być dobrany kolorystycznie do ramy okiennej, wtedy stworzymy spójną i przemyślaną koncepcję.

Parapety drewniane możemy wybierać z bogatej oferty, którą mają do zaoferowania producenci. Możemy kupić parapet, który jest wykonany z tradycyjnego drewna sosny, dębu, buku, jesionu, a nawet z drzew egzotycznych takich jak merbau, badi czy sapella.
Do wyboru mamy parapety drewniane, które są zaimpregnowane przez producenta. Możemy również kupić drewno tzw. surowe, które będziemy musieli sami zabezpieczyć przed uszkodzeniami. W tym przypadku popularne jest olejowanie, wykorzystuje się do tego olej lniany. Drewno takie można również zabejcować lub polakierować.
Drewno po odpowiednim zabezpieczeniu będzie stałym elementem naszego pomieszczenia, który będzie nam służył przez wiele lat.

Drewniane parapety są wytrzymałe na zmienną temperaturę jak i na wilgotność,  idealnie sprawdzą się nawet w kuchni czy w łazience. Drewniany parapet bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, nie ma problemu z jego myciem. Nie musimy się też obawiać, że podczas mycia uszkodzimy wcześniej zaimpregnowane drewno.  Parapety drewniane są również odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej konsumentów decyduję się na pełne zalet drewniane parapety od tych produkowanych z tworzyw sztucznych, czy zimnych kamiennych parapetów. Wybierając drewniane parapety mamy pewność ocieplenia naszego pomieszczenia, a dodatkowo gwarancje jakości i w pełni ekologiczny produkt, który będzie trwały przez lata.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *