Zalety wkładów kominowych z szybą panoramiczną

Kominek w salonie

Kominek to bardzo pożądany element wyposażenia w każdym salonie, niezależnie od tego w jakim stylu pomieszczenie ma zostać urządzone. Nic dziwnego zatem, że rynek wkładów kominkowych przechodzi bardzo dynamiczny rozkwit, czego efektem jest szeroka gama różnorodnych rozwiązań. Jednym z nich są wkłady z szybą panoramiczną. Jakie są ich zalety i kiedy warto się na taki produkt zdecydować?

Czym jest wkład panoramiczny?

Kominkowy wkład panoramiczny to nic innego jak wkład o niestandardowej, większej w stosunku dol., innych wkładów szerokości. Może ona wynosić nawet ponad 100 centymetrów. Pod względem innych parametrów wkłady tego typu nie różnią się znacząco od pozostałych rodzajów. Wyposażone są one we frontowe, przeszklone drzwiczki, których zadaniem jest stworzenie wewnątrz wkładu odpowiednich warunków do spalania, ogranicza ucieczkę ciepła, a także ochrona otoczenia kominka przed przypadkowym zaprószeniem ognia.

Zalety wkładów panoramicznych

Kominkowe wkłady panoramiczne cieszą się sporą popularnością szczególnie wśród inwestorów zainteresowanych nowoczesnym designem. Dlaczego? Ponieważ takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w estetykę minimalistycznych wnętrz.

- „Szczególnie dobrze wkłady tego typu będą prezentować się na rozległych, szerokich ścianach i pustych ścianach – mówi przedstawiciel firmy TanieKominy.plWynika to z ich korzystnej proporcji szerokości szyby do jej wysokości. Na takich płaszczyznach standardowy wkład z szybą o kształcie zbliżonymi do kwadratu dawałaby wrażenie, że ściana jest nieproporcjonalnie długa, a sam kominek wyglądałby bardzo skromnie”.

Kominek panoramiczny nie tylko dobrze się prezentuje jako element wyposażenia salonu, ale może dać nam również dostarczyć niezwykłych wrażeń estetycznych po rozpaleniu w nim ognia. Szeroka szyba wkładu powoduje, że płomienie są doskonale widoczne, niemal jak na kinowym ekranie.

Nie tylko estetyka

Kominek panoramiczny postawiony na etapie budowy domu może być nie tylko estetycznym dodatkiem, ale również cennym źródłem energii cieplnej. Kominki panoramiczne również bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli. Mogą być wyposażone w rekuperacje, czyli układ pozwalający odzyskiwać z wytwarzanych spalin ciepło i następnie kierować je do pomieszczenia. Możliwe jest również podłączenie kominka do systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP), który pozwala kierować ciepło do pomieszczeń sąsiadujących z salonem. Oba systemu są bardzo przydatne, jeśli myślimy o zredukowaniu kosztów ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym poprzez wykorzystanie drewna, które jest jednym z najtańszych paliw.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *