Zalety okien aluminiowych

Do niedawna okna aluminiowe były domeną wyłącznie budynków użyteczności publicznej, urzędów i biurowców. Nic w tym dziwnego – właściwości fizyczne aluminium sprawiają, że wykonane z niego profile okienne doskonale wpasowują się w estetykę architektury budynków komercyjnych. Przyjrzyjmy się bliżej profilom aluminiowym, by przekonać się, dlaczego coraz częściej spotykamy je również w prywatnych domostwach.

Estetyka okien aluminiowych

Profile okienne wykonane z aluminium charakteryzują się przede wszystkim elegancją. Ponieważ są bardzo wytrzymałe, a przy tym stosunkowo lekkie, nawet najwęższe ramy mogą udźwignąć szyby o dużej powierzchni – wyjaśnia ekspert z firmy Wesa. W ten sposób okno staje się większe i czyni pomieszczenie jaśniejszym, wpuszczając do środka więcej naturalnego światła. Dlatego właśnie profile aluminiowe są bardzo chętnie stosowane w budowie ogrodów zimowych.

Ze względu na sporą plastyczność aluminium, szczególnie w porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych w stolarce okiennej, ramy mogą przybierać najróżniejsze kształty. Jest to duża zaleta zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, gdzie architekci popisują się niczym nieograniczoną fantazją. Okna z aluminium mogą więc przybierać najróżniejsze kształty.

Ramy aluminiowe dają też duże pole do popisu w kwestii wykończenia. W zależności od metody malowania (malowanie proszkowe, anodowanie lub lakierowanie), możemy uzyskać dowolny jednolity kolor lub imitację drewna z naturalnymi odbarwieniami i słojami.

Trwałość stolarki aluminiowej

W porównaniu do okien PCV i drewnianych, profile aluminiowe są wyjątkowo trwałe. Naturalna warstwa antykorozyjna aluminium chroni ramy okienne przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, dzięki czemu na przestrzeni lat nie ulegają one odkształceniom i wypaczeniu. Dodatkową zaletą ram aluminiowych jest łatwość utrzymania ich estetycznego wyglądu. Czyszczenie polega na przecieraniu ram wodą z dowolnym detergentem (bez dodatku kwasu) i nie wymaga stosowania żadnej dodatkowej konserwacji.

Bezpieczeństwo profili aluminiowych

Kolejną zaletą profili aluminiowych jest możliwość wtórnego wykorzystania materiału – mówi specjalista firmy Wesa. Aluminium poddaje się recyclingowi w 100%. Dodatkowo, w przeciwieństwie do okien z PCV, ramy aluminiowe nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji w przypadku pożaru.

Comments
  1. Marta P.

    Owszem aluminium jest bardzo trwale, jednak niczego nie da się zastąpić klimatem jaki zapewnia konstrukcja z drewna.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *