Zakup nowych drzwi – dylematy

Przed podjęciem wyboru dotyczącego zakupu nowych drzwi warto przemyśleć kilka bazowych kwestii, ponieważ w salonie możemy zetknąć się z wieloma propozycjami. Do tego potrzebna jest podstawowa wiedza, którą powinniśmy dysponować, zanim zdecydujemy się na podjęcie decyzji.

Drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Na początek trzeba wiedzieć w którym kierunku mają się drzwi otwierać – na zewnątrz czy do wewnątrz. W typ wypadku wszystko uzależnione od rodzaju progu, jaki posiadamy. Jedne są do drzwi otwieranych na zewnątrz, drugie do wewnątrz.

Drzwi z szybą czy bez?

Inny dylemat może stanowić pytanie czy ma to być model z szybą czy też nie. Jeżeli zależy nam na dużym stopniu intymności, najlepszą decyzją będzie model pełny. Aczkolwiek nie sprawdziłby się on w ciemniejszych pomieszczeniach, dlatego w takich sytuacjach lepszy będzie model z szybą.

Warto pamiętać jednak, że szyby stosowane są nie tylko ze względów praktycznych, ale także i ze względów dekoracyjnych. Dzisiejsze technologie produkcji drzwi pozwalają na stworzenie takich modelów, które przepuszczają światło, ale jednocześnie gwarantują odpowiednią intymność, co często możemy spotkać w drzwiach łazienkowych.

Ze względów bezpieczeństwa raczej odradzamy zakup drzwi zewnętrznych z przeszkleniem.

Drzwi antywłamaniowe – warto?

Jeszcze innym dylematem może być to, czy chcielibyśmy mieć drzwi antywłamaniowe czy też nie. Naszym zdaniem zdecydowanie tak – choćby dla samego poczucia bezpieczeństwa. Świadomość że nasz dom czy też mieszkanie od sfery publicznej oddziela solidna przegroda poprawia komfort życia.

Jak zatem widzimy, dokonanie trafnej decyzji w kwestii zakupu drzwi, jest stosunkowo trudne, dlatego wybranie się do sklepu bez odpowiedniego rozeznania, może okazać się błędem. Co jednak gdy sprzedawca nie zapewnia nam fachowego doradztwa, bo i tak się może zdarzyć?

Najlepiej wtedy skorzystać z dobrodziejstw Internetu, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy na ten temat. Posłużą nam ku temu fora dyskusyjne, specjalne poradniki oraz strony ludzi, którzy zajmują się sprzedażą i dystrybucją takiego wyposażenia. Kluczem do sukcesu jest więc zgłębienie tematu, aby znaleźć dla siebie produkt spełniający oczekiwania.

Comments
  1. Patryk Kozioł

    Drzwi przede wszystkim powinny zabezpieczać nasz dom, dlatego warto wybierać te antywłamaniowe. Oczywiście nie wolno zapominać o bezpieczeństwie innych elementów jak okna lub komin :-)

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *