Zabezpieczenie hali produkcyjnej przed włamaniem

Ochrona pomieszczenia przemysłowego to wyposażenie pomieszczeń w klasyczny i zaliczany obecnie do standardów system alarmowy. W jego skład wchodzą detektory ruchu, monitoring oraz np. drzwi otwierane za pomocą kodu oraz system kontroli dostępu i realizacji czasu pracy. Każda firma oraz każdy przedsiębiorca, któremu zależy na bezpieczeństwie, powinien wyposażyć przestrzeń produkcyjną w zintegrowany system zabezpieczeń.

Konsultacje techniczne i rozeznanie dotyczące kosztu systemu alarmowego

Kompletowanie oraz montaż instalacji alarmowej najlepiej powierzyć specjaliście. Niezawodny sprzęt to ten kupowany u sprawdzonych dystrybutorów oferujących produkty wysokiej klasy producentów. Warunki te spełnia wiele sklepów internetowych specjalizujących się w szeroko rozumianej tematyce dotyczącej ochrony mienia, np. https://ivolta.pl/. Wielkokubaturowe hale przemysłowe często mają wyodrębnione pomieszczenia biurowe, w których można zainstalować centralę systemu monitorującego.

Warunki lokalowe i aranżacja budynku

Przed podjęciem decyzji o instalacji elementów alarmowych, warto odpowiedzieć na kilka pytań, które ułatwią decyzję dotyczącą projektowania systemu zabezpieczeń.

  1. Czy ogrodzenie, mury i otoczenie budynku ułatwiają swobodne przejście lub sforsowanie bramy wejściowej?
  2. Czy drzwi wyposażone są w zamki antywłamaniowe?
  3. Czy plac, na którym usytuowana jest hala jest dobrze oświetlony?
  4. Czy instalacja elektryczna budynku jest zabezpieczona przed uszkodzeniem i przecięciem w przypadku włamania.

Ściany, stopy i okna to istotne elementy antywłamaniowe, które dodatkowo mogą wzmocnić cały system. Szczelne okna wyposażone w kraty, zbrojone ściany i grube sufity to nie tylko doskonałe zabezpieczenie, ale również dodatkowa izolacja cieplna. W dużych halach produkcyjnych istnieją punkty i miejsca, do których dostęp jest utrudniony. Mogą to być zacienione kąty lub nie używane pomieszczenia. Warto zweryfikować ich przydatność, i zabezpieczyć je przed nieproszonymi gośćmi. Zabezpieczenia mechaniczne muszą być zsynchronizowane z infrastrukturą elektroniczną. Dzięki temu system antywłamaniowy będzie funkcjonował efektywnie. Zabezpieczenie hali produkcyjnej przed ptakami polegające na zakryciu wszystkich otworów, przez które zwierzęta mogą dostać się na teren budynku, to jeden z często pomijanych, ale istotnych elementów konstruowania systemu zabezpieczeń. Ptak, który wleciał na halę może uruchamiać alarmy, przez co generowane będą koszty związane z interwencją firmy ochroniarskiej. Kolejnym rozwiązaniem, by ustrzec się przed tego typu intruzami, jest montaż zabezpieczających siatek poliuretanowych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *