Zabezpieczenie hali produkcyjnej przed włamaniem

Ochrona pomieszczenia przemysłowego to wyposażenie pomieszczeń w klasyczny i zaliczany obecnie do standardów system alarmowy. W jego skład wchodzą detektory ruchu, monitoring oraz np. drzwi otwierane za pomocą kodu oraz system kontroli dostępu i realizacji czasu pracy. Każda firma oraz każdy przedsiębiorca, któremu zależy na bezpieczeństwie, powinien wyposażyć przestrzeń produkcyjną w zintegrowany system zabezpieczeń.

Konsultacje techniczne i rozeznanie dotyczące kosztu systemu alarmowego

Kompletowanie oraz montaż instalacji alarmowej najlepiej powierzyć specjaliście. Niezawodny sprzęt to ten kupowany u sprawdzonych dystrybutorów oferujących produkty wysokiej klasy producentów. Warunki te spełnia wiele sklepów internetowych specjalizujących się w szeroko rozumianej tematyce dotyczącej ochrony mienia, np. https://ivolta.pl/. Wielkokubaturowe hale przemysłowe często mają wyodrębnione pomieszczenia biurowe, w których można zainstalować centralę systemu monitorującego.

Warunki lokalowe i aranżacja budynku

Przed podjęciem decyzji o instalacji elementów alarmowych, warto odpowiedzieć na kilka pytań, które ułatwią decyzję dotyczącą projektowania systemu zabezpieczeń.

  1. Czy ogrodzenie, mury i otoczenie budynku ułatwiają swobodne przejście lub sforsowanie bramy wejściowej?
  2. Czy drzwi wyposażone są w zamki antywłamaniowe?
  3. Czy plac, na którym usytuowana jest hala jest dobrze oświetlony?
  4. Czy instalacja elektryczna budynku jest zabezpieczona przed uszkodzeniem i przecięciem w przypadku włamania.

Ściany, stopy i okna to istotne elementy antywłamaniowe, które dodatkowo mogą wzmocnić cały system. Szczelne okna wyposażone w kraty, zbrojone ściany i grube sufity to nie tylko doskonałe zabezpieczenie, ale również dodatkowa izolacja cieplna. W dużych halach produkcyjnych istnieją punkty i miejsca, do których dostęp jest utrudniony. Mogą to być zacienione kąty lub nie używane pomieszczenia. Warto zweryfikować ich przydatność, i zabezpieczyć je przed nieproszonymi gośćmi. Zabezpieczenia mechaniczne muszą być zsynchronizowane z infrastrukturą elektroniczną. Dzięki temu system antywłamaniowy będzie funkcjonował efektywnie. Zabezpieczenie hali produkcyjnej przed ptakami polegające na zakryciu wszystkich otworów, przez które zwierzęta mogą dostać się na teren budynku, to jeden z często pomijanych, ale istotnych elementów konstruowania systemu zabezpieczeń. Ptak, który wleciał na halę może uruchamiać alarmy, przez co generowane będą koszty związane z interwencją firmy ochroniarskiej. Kolejnym rozwiązaniem, by ustrzec się przed tego typu intruzami, jest montaż zabezpieczających siatek poliuretanowych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *