Zabezpieczenia stosowane w łóżeczkach dziecięcych

Przyjście na świat dziecka to bardzo często rewolucja w życiu rodziny. Zapewnienie właściwej opieki małemu człowiekowi wymusza na dorosłych nie tylko zmianę przyzwyczajeń, ale często również całej aranżacji domu. Im więcej samodzielności wykazuje maluch, tym więcej zabezpieczeń musi pojawić się w otoczeniu. Pociechy trzeba chronić na każdym kroku, a także podczas snu.

Blokady na drzwiach kuchennych szafek, zabezpieczenia kantów stołów, gniazdek elektrycznych, stromych schodów – to tylko niektóre z rozwiązań, po które sięgają świadomi rodzice. Małe dzieci nie szukają kłopotów celowo, ale ich ciekawość, odwaga i nie do końca rozwinięta koordynacja ruchowa sprawiają, że są szczególnie podatne na wypadki. Również podczas beztroskiego snu dziecku grozi bolesny upadek, w związku z czym łóżeczka dla najmłodszych często posiadają dodatkowe zabezpieczenia.

Bezpieczne łóżeczko dziecięce

Spokojny sen nie oznacza snu w bezruchu. Przeciwnie, nawet najmocniej śpiące dzieci często obracają się na swoich posłaniach, przewracają się z boku na bok i wiercą. Właśnie dlatego w kołyskach i łóżeczkach niemowlęcych zawsze znajdują się szczebelki bądź barierki, z których nie warto rezygnować również podczas przenosin do większego, samodzielnego łóżka. Chociaż nowa strefa sypialniana w osobnym pokoju uchodzi za bardziej dorosłą, niewysokie barierki, umożliwiające dziecku samodzielne wyjście z łóżka są jak najbardziej wskazane.

„Wszystkie łóżeczka w naszej ofercie posiadają zabezpieczenia przed upadkiem – mówi przedstawiciel firmy Zasypianko.pl. Barierki są niewysokie i zwężają się w kierunku nóg, dzięki czemu maluch może wygodnie i bez pomocy dorosłego wyjść z łóżka, ale jednocześnie stanowią skuteczne zabezpieczenie przed stoczeniem się z materaca w czasie snu. W modelach łóżeczek w kształcie samochodów zabezpieczenia są praktycznie niezauważalne dla dziecka, ponieważ boczne barierki są niezbędnym elementem designu mebelka”.

Kolejną ważną kwestią jest sposób wykończenia takich barierek. Ich krawędzie powinny być zaokrąglone i zabezpieczone miękkim, a jednocześnie trwałym materiałem, np. tworzywem PCV. Dzięki temu dziecko nie będzie narażone na zadrapania podczas wychodzenia z łóżeczka, a sam mebel zachowa ładny wygląd przez długi czas.

Zabezpieczenie materaca w łóżeczku dziecięcym

Materac w łóżeczku dla dziecka jest mocno narażony na zabrudzenia, które z kolei mogą przyczyniać się do powstawania w nim niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów. Ponieważ czyszczenie materaca nie należy do zadań łatwych, warto zabezpieczyć go ochraniaczem, który można prać w pralce. Wodoodporny pokrowiec ochroni wnętrze materaca przed płynami, co pozwoli na utrzymanie właściwej higieny snu, zatem taki zakup jest słuszną inwestycją w zdrowie twojej pociechy.

Wybierając łóżeczko dziecięce z barierką, musimy pamiętać o bezpieczeństwie materiałów, z których mebel został wykonany. Ponieważ maluch będzie spędzał w nim wiele godzin każdego dnia, warto wybierać zdrowe, naturalne surowce. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka na drewnianym stelażu z obudową z płyty meblowej oraz materaca posiadającego certyfikaty jakości i atesty zdrowotne.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *