Wyprowadź swoje marzenia do Krakowa! Znajdź własny kąt w naszym mieście

Choć w naszym języku nie ma takiego rozróżnienia jak w angielskim, to i dla nas dwa różne określenia do nieruchomości „home” i „house” są jak najbardziej zrozumiałe. Większość młodych ludzi marzy o posiadaniu własnego kąta, w którym dobrze będzie czuła się cała rodzina.

Stale rosnący minimalny wkład własny i wysokie ceny działek wcale nie odstraszają wielu rodzin do zakupu swojego wymarzonego M3. Apartamenty, domy na sprzedaż – sprawdź co słychać na rynku nieruchomości w Krakowie.

Dwa pokoje wystarczą

Dobra lokalizacja, do 300 tysięcy, dwa pokoje – według Newsweek to najpopularniejsze zapytania o lokum dla mieszkańców Krakowa. Średnia cena za metr kwadratowy w stolicy Małopolski wynosi ok. 6151 zł. W mniej atrakcyjnych dzielnicach można jednak upolować mieszkanie w cenie poniżej 5 tys. zł za metr, natomiast luksusowe apartamenty kosztują nawet i po 20 tys. zł. Nieruchomości sprzedają się najczęściej w stanie deweloperskim, do samodzielnego wykończenia.

Nieruchomości w Krakowie bardzo popularne

Kraków to miasto turystyczne, biznesowe i studenckie. Nic dziwnego, że rynek nieruchomości w tym miejscu kwitnie, a Polacy uważają je z reguły za dobre do zamieszkania. Najbardziej poszukiwane są apartamenty w ściśle określonych dzielnicach, np. w Cichym Kąciku. To zainteresowanie sprawia, że nie tylko transakcje są błyskawiczne i ciężko coś znaleźć w tym miejscu, ale i ceny za metr w tej dzielnicy stale rosną.

Ceny nadal w górę

Według Newsweeka specjaliści nie przewidują nagłych wzrostów cen, ale trend wzrostowy na krakowskim rynku nieruchomości nadal będzie się trzymał w granicach 2-3 % rocznie. W mieście będzie również powstawało coraz więcej luksusowych apartamentowców, które przyciągają do Krakowa ludzi zamożnych oraz zagranicznych inwestorów.

Choć apartamenty są bardzo dużą częścią nieruchomości sprzedawanych w Krakowie, to nie spada również popyt na domy. Na sprzedaż jest wiele osiedli domów jednorodzinnych, znajdujących się na obrzeżach miasta lub w mniejszych miejscowościach w najbliższej okolicy. Wiele z nich ma bardzo dobre węzły komunikacyjne, nie ma więc problemu z dojazdami do pracy czy szkoły. Dom jednorodzinny pod miastem czy apartament w centrum? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *