Siatki na rusztowania – bezpieczna praca na wysokości

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas prac na wysokości powinno być priorytetem dla każdej firmy budowlanej i remontowej. Aby prace wysokościowe były bezpieczne, trzeba sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, do których z pewnością należą siatki na rusztowanie. Czym są i kiedy wykorzystuje się siatki rusztowaniowe? Sprawdźmy to!

Siatka na rusztowanie jest niezbędnym elementem każdej budowy. Dzięki lekkiej konstrukcji, wysokiej przepuszczalności i trwałości, doskonale radzi sobie nawet z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie gwarantuje pracownikom bezpieczeństwo i komfort pracy.

Siatki budowlane na rusztowania dostępne są w wielu wariantach, wśród których mamy m.in. siatki zabezpieczające i osłonowe na rusztowania czy siatki elewacyjne. Jeśli chodzi o siatkę na rusztowanie, cena jest uzależniona od kilku czynników, w tym od rodzaju siatki, jej parametrów i grubości oraz od wymiarów.

Ochrona przed upadkiem – siatka zabezpieczająca na rusztowanie

Siatki zabezpieczające na rusztowania to typ siatki budowlanej, która chroni pracowników przed upadkiem z wysokości. Są to siatki wykonane z mocnego polietylenu o dużej gęstości, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają wszystkie niezbędne atesty, by można było je stosować na placu budowy, a przy tym pozwalają na szybki i łatwy montaż.


Fot. W przypadku siatki rusztowaniowej cena za m2 zależy m.in. od rodzaju siatki, jej wykończenia i wielkości.

Bezpieczeństwo i większy komfort pracy – siatka osłonowa na rusztowanie

Siatka osłonowa na rusztowanie ma za zadanie chronić osoby pracujące na wysokości przed silnymi podmuchami wiatru i opadami atmosferycznymi. Jeśli wybierzemy siatkę przeciwsłoneczną na rusztowanie, dzięki filtrom UV, ochroni ona także przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Opcja ta znacznie zwiększa komfort pracy na rusztowaniu w upalne dni.


Fot. Siatki na rusztowania Symar to skuteczne zabezpieczenie, które podczas prac na wysokości chroni pracowników, ale także przechodniów i teren budowy wokół rusztowania elewacyjnego.

Siatki osłonowe na rusztowania cechują się niską absorpcją wody, a także odpornością na wysokie i niskie temperatury. Dostępne są w dwóch kolorach – białym i zielonym, w dowolnej długości. Realizacja ich na zamówienie pozwala idealnie dopasować siatkę do wielkości i poszczególnych elementów rusztowania elewacyjnego.


Fot. Siatki rusztowaniowe można w prosty i szybki sposób przytwierdzić do rusztowania, wykorzystując do tego celu opaski zaciskowe.

Siatka ochronna na rusztowanie to również rozwiązanie eliminujące problem związany z możliwością zanieczyszczenia bezpośredniego otoczenia rusztowania przez opadający pył czy gruz. Gęste siatki w znacznym stopniu niwelują także hałas wywoływany przez maszyny budowlane.

Siatka osłonowa na rusztowania stanowi zabezpieczenie dla znajdujących się poniżej pracowników lub przechodniów poruszających się w pobliżu miejsca prowadzenia prac budowlano-remontowych. Siatka chroni też rusztowanie przed uszkodzeniem przez spadające podczas remontu fragmenty tynku, dachówek czy narzędzia.

Siatki na rusztowania są nieodzownym elementem wyposażenia każdego placu budowy. Trwałe, odporne na uszkodzenia, wodę i słońce nie tracą swoich właściwości, przez długi czas gwarantując pracownikom bezpieczeństwo i zwiększając komfort pracy na wysokościach. Siatki na rusztowania można wykorzystać także do celów marketingowych – to świetne miejsce na reklamę firmy.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zamówić siatki rusztowaniowe u doświadczonego producenta, jakim jest firma Symar. Dzięki temu zyskamy gwarancję otrzymania siatki idealnie dopasowanej do naszych potrzeb, o najwyższej jakości i w atrakcyjnej cenie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *