Ścianki działowe kluczem do właściwego zagospodarowania przestrzeni w biurze

Odpowiednia aranżacja biura pozwala na zachowanie dobrego nastroju podczas pracy. Bałagan i brak organizacji zmniejszają wydajność, utrudniają koncentrację, męczą i zniechęcają do działania. Projekty wystroju wnętrz mają niebagatelne znaczenie szczególnie wtedy, gdy powierzchnię biurową trzeba odpowiednio podzielić za pomocą ścianek działowych.

Adaptacja konkretnego lokalu

Modernizacja lub remont przestrzeni w biurze powinny zacząć się od ułożenia specjalnego space planu, który będzie podstawą do realizacji właściwej aranżacji. Tego typu projekty są niezwykle pomocne i pozwalają na ustalenie wstępnych kosztorysów. Umożliwiają także zorientowanie się w najważniejszych problemach i potrzebach konkretnego przedsiębiorstwa. W ramach space planu rozrysowuje się ewentualne ustawienie ścianek działowych. Tego typu urządzenia są przydatne wówczas, gdy profil konkretnej spółki i jej zadania zmieniają się szybko w czasie, przez co przestrzeń biurowa często zmienia swój układ. Ścianki przydają się również wtedy, gdy finanse przedsiębiorstwa nie pozwalają na przeprowadzenie generalnego remontu. Firma interbiuro.pl w ramach układania space planu oferuje tzw. usługę „fit out”. Polega ona na kompleksowej i wszechstronnej realizacji projektów powierzchni biurowych. Zmodernizowane pomieszczenia powinny być wyposażone w odpowiednie urządzenia i instalacje (np. elektryczną, teleinformatyczną, wodno-kanalizacyjną). Bardzo ważne jest także zachowanie estetyki i dobór pasujących do siebie elementów. Jeżeli właściciel przedsiębiorstwa planuje rozlokowanie w biurze ścianek działowych, warto przemyśleć zorganizowanie także innych prac modernizacyjnych.

Układ powierzchni

Pomieszczenia biurowe można organizować w różny sposób. Czasami pracownicy wykonują swoje zadania w dużych halach, innym razem każdy ma swój gabinet. Ścianki działowe mogą być połączeniem obu rozwiązań. Ze względu na to, że bardzo łatwo się je montuje i przestawia, są praktycznym sposobem na uzyskanie odpowiedniej przestrzeni w biurze. Gabinety rozgraniczone za pomocą ścianek działowych proponowanych przez  interbiuro.pl doskonale izolują ciepło i dźwięki. Dzięki temu można mieć pewność, że nikt nie usłyszy hałasu pracując wewnątrz tego typu pomieszczenia. W środku można też swobodnie prowadzić rozmowy – innym pracownikom nie będzie to przeszkadzało. O ściankach działowych warto też pomyśleć wówczas, gdy planuje się zmianę designu biura. Szklane lub półprzezroczyste ścianki nie zmniejszają optycznie powierzchni hali, ale nadają jej wyjątkowy charakter. Niektóre konstrukcje wyglądają prawdziwie efektownie i mają wysoki poziom estetyczny.

Jak zrealizować remont?

Najlepiej wszystkie prace powierzyć jednej profesjonalnej firmie, która zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i pracami budowlanymi oraz dostarczaniem mebli i niezbędnego wyposażenia. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Tego typu firmy posiadają potrzebny know-how, dzięki któremu można profesjonalnie wykonywać i nadzorować wszystkie potrzebne prace.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *