Schody drewniane- czy warto w nie zainwestować?

Schody to nieodłączny element każdego piętrowego domu. Kiedyś służyły wyłącznie do wchodzenia na górę i schodzenia w dół, nie zwracano uwagi na ich wygląd czy kształt. Czasy się zmieniły. Schody, niekiedy najważniejszy element domu pełnią obecnie także funkcję dekoracyjną.

Jakość konstrukcji schodów jest ważna

Schody nie są rzeczą, którą wymienia się co sezon, a nawet co kilka lat. Średnio schody wymieniamy co kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Stąd nasuwa się bardzo prostu wniosek- schody powinny być trwałe i wytrzymałe. Takie na pewno są schody drewniane, jednak trzeba liczyć się z ich wysoką ceną. Jednak czyż nie lepiej jest raz dobrze zainwestować i nie martwić się jak długo będziemy mogli po nich chodzić?

Decydując się na ich zakup powinniśmy wybrać odpowiedniego producenta, który surowce ma wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Jakość schodów zależy od jakości drewna. Do budowy konstrukcji wykorzystywane jest drewno zarówno z drzew krajowych jak i egzotycznych. Trzeba mieć także na uwadze proces produkcji schodów. Są one robione na zamówienie, więc potrzeba czasem nawet kilku tygodni, aby były gotowe.

Unikalny charakter drewna

Schody wykonane z drewna mają niebywale naturalny wygląd i bez problemu można je łączyć z elementami metalowymi czy szklanymi (np. poręcze, barierki). Dzięki temu z powodzeniem nadają się do wystrojów tradycyjnych oraz nowoczesnych. Są przyjemne w dotyku i ciepłe, a w zależności od rodzaju drewna możemy wybrać jego odcień.

Jeżeli chcemy ciemny odcień schodów to powinniśmy zdecydować się na drewno z Jesionu, jeżeli natomiast chcemy rozświetlić ciemne pomieszczenie jasnymi schodami to powinniśmy pomyśleć o schodach klonowych. Drewniane schody to unikalna konstrukcja za sprawą słojów drewna. Każde drzewo ma swój indywidualny układ słojów, dzięki czemu schody mają swój charakter.

Jak dbać o schody drewniane?

Aby wyglądały one naturalnie przez cały czas i służyły nam przez lata należy pamiętać o odpowiednim dbaniu i czyszczeniu. Nie należy montować schodów drewnianych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, ponieważ drewno jest na nie szczególnie podatne.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *