Przegląd drabin aluminiowych

Drabiny aluminiowe świadczą przede wszystkim o wygodzie ich użytkowania. Ich lekkość sprawia, iż wszystkie prace stają się dużo łatwiejsze do wykonania. Na rynku istnieje wiele firm produkujących drabiny, przyjrzyjmy się jednej z nich, a mianowicie drabinom marki Krause. Co oferuje nam ta firma?

Wśród drabin aluminiowych, Krause oferuje nam:

  • drabiny jednostronne,
  • drabiny dwustronne,
  • drabiny przystawne,
  • drabiny dwuczęściowe uniwersalne,
  • drabiny wysuwane,
  • drabiny trzyczęściowe uniwersalne,
  • drabiny przegubowe,
  • drabiny dla elektryków,
  • drabiny dachowe.

Oferta Krause to również podesty robocze, oraz wszelkie akcesoria ułatwiające prace na drabinach.

Sprawdźmy zatem, co z kategorii drabin jednostronnych i dwustronnych ma nam do zaoferowania Krause.

Drabiny jednostronne

Warto wspomnieć tutaj o dwóch typach drabin aluminiowych jednostronnych. Dla mniej wymagających i dla bardziej wymagających.

Pierwsza z nich to jednostronna drabina aluminiowa Corda. Czyli słowem, klasyczna drabina aluminiowa ze stopniami, pałąkiem i dużą antypoślizgową platformą. Wytrzymałość drabiny Corda sięga 150kg, a jej wykonanie spełnia normy EN-131.

Drugą drabiną jednostronną jest drabina aluminiowa jednostronna Stabilo z rolkami. Jest to aluminiowa drabina wolnostojąca z możliwością wchodzenia z jednej strony. Ponad to, jej mobilność zapewniają cztery samoblokujące się rolki z podporami. Jest również wyposażona w automatyczny mechanizm Roll-Stop.

Drabiny dwustronne

Również tutaj Krause oferuje nam możliwość szerokiego wyboru. Przykładem pierwszej drabiny jest, drabina aluminiowa dwustronna Treppo, czyli trzy lub czteroszczeblowa drabina, z dużą górną półką oraz antypoślizgowymi, profilowanymi stopniami. Ta malutka drabina posiada również blokadę.

Inną drabiną dwustronną jest drabina dwustronna ze stopniami Stabilo. Czyli, aluminiowa drabina wolnostojąca ze stopniami z możliwością wchodzenia z obu stron głownie do zastosowań profesjonalnych. W wyposażeniu drabiny znajdziemy również dwa odporne na warunki atmosferyczne pasy zabezpieczające z metalowymi zaczepami.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *