Okna połaciowe receptą na funkcjonalne poddasze

Zagospodarowane poddasze powiększy pełnowartościową przestrzeń użytkową Twojego domu. Może stać się jasnym i ciepłym miejscem zabawy i wypoczynku, gdzie domownicy będą chcieli przebywać. Pierwszym krokiem do tego są okna połaciowe, które zapewnią dopływ światła. Poznaj zalety okien połaciowych oraz powody do tego, aby zainwestować w funkcjonalne poddasze mieszkalne.

Zalety funkcjonalnego poddasza

W wielu domach poddasze to miejsce przeznaczone do składowania rzeczy, które „może kiedyś się przydadzą” – taka druga piwnica czy też garaż. To ogromne marnotrawstwo potencjału poddasza! Przecież może ono spełniać wiele innych funkcji.

„Myśl o adaptacji poddasza często pojawia się u rodzin, które niebawem mają się powiększyć – mówi przedstawiciel firmy Okna Jachimczak. – W ten sposób zyskujemy całe dodatkowe piętro bez konieczności rozbudowy domu i ponoszenia dużych kosztów. Mieszkalne poddasze będzie doskonałą przestrzenią do życia dla dorastających dzieci, które potrzebują prywatności, własnej przestrzeni. Poddasze to także doskonałe miejsce do ulokowania pokoi gościnnych, co z pewnością docenią osoby lubiące przyjmować u siebie innych i urządzać imprezy. Nie brakuje osób, które na poddaszu organizują sobie pracownie lub przeciwnie – miejsca zaprojektowane od początku do końca z myślą o rozrywce”.

Ile osób, tyle pomysłów na aranżację poddasza. Jak Ty zorganizowałbyś swoje? Niezależnie od tego, jaką masz koncepcję na powiększenie użytkowej przestrzeni domowej, musisz zacząć od okien połaciowych.

Zamień ciemny strych w przestrzeń do domowego życia dzięki oknom połaciowym

Aby zamienić ponury i rzadko odwiedzany składzik w funkcjonalne i tętniące życiem poddasze, potrzebujesz przede wszystkim światła. Sztuczne oświetlenie nie jest w stanie dorównać słonecznemu, dlatego pierwszym krokiem jest zamontowanie okien połaciowych.

Zapewnią one dopływ nie tylko światła, ale też świeżego powietrza. Odpowiednia wentylacja wnętrz na poddaszu sprawi, że przebywanie w nich będzie tak samo komfortowe, jak na niższych kondygnacjach w domu.

Obecnie okna dachowe są tak różnorodne pod względem kształtów, rozmiarów oraz sposobów otwierania, że da się je dopasować do każdej połaci dachowej, a także do każdego wnętrza, jakie zamarzy Ci się pod dachem. Możesz wybierać m.in. spośród okien obrotowych i uchylno-obrotowych. Nowoczesne okna połaciowe zapewniają łatwość czyszczenia i konserwacji, a także bezpieczne użytkowanie. Doskonale izolują ciepło i chronią przed nadmiernym hałasem.

Warto pamiętać, że do stworzenia funkcjonalnego poddasza przydadzą się też inne elementy, np. świetliki tunelowe, schody strychowe czy wyłazy dachowe.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *