Okna drewniano-aluminiowe – łączą zalety okien drewnianych i aluminiowych

Poszukujesz okien, które będą wyróżniały się wysoką izolacyjnością termiczną, trwałością oraz nie będą wymagały konserwacji? W takim przypadku warto pomyśleć o tym, aby zamówić okna drewniano-aluminiowe. Jakie są ich najważniejsze zalety?

W Polsce najlepiej sprzedają się okna PCV. Wyróżniają się niskimi cenami, są szczelne i odporne na czynniki atmosferyczne. Jednak nie są idealne. Wykonane są z tworzywa sztucznego, które nie pozwala na naturalną cyrkulację powietrza i może prowadzić do rozwoju pleśni w pomieszczeniach. Także nie zapewniają wysokiej izolacyjności termicznej, co powoduje, że nie sprawdzą się tam, gdzie liczą się jak najniższy współczynnik przenikania ciepła.

Gdy poszukujemy okien cechujących się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi, trwałością oraz łatwą konserwacją, wówczas okna drewniano-aluminiowe to bardzo dobra propozycja. Ich konstrukcja łączy w sobie zalety okien drewnianych oraz aluminiowych. Okna te mają podwójną budowę – od wewnątrz wykończone są drewnem naturalnym, na przykład dębowym, sosnowym, z kolei z zewnątrz aluminium. Drewno zapewnia dobrą termoizolację, z kolei aluminium chroni przed czynnikami pogodowymi i nie wymaga prowadzenia skomplikowanych prac konserwacyjnych poza myciem od czasu do czasu.

Dzięki specjalnej budowie okna drewniano-aluminiowe są mają niski współczynnik przenikania ciepła, co ma duże znacznie w budownictwie energooszczędnym, między innymi w budynkach pasywnych, które dążą do jak największego obniżenia zużycia energii. Okna są wówczas montowane głównie od strony południowej. Wynika to z faktu, że to właśnie od tej strony świata słońca jest najwięcej, a wraz ze światłem do wnętrza wpuszczamy energię cieplną, która dogrzewa pomieszczenia.

Okna drewniano-aluminiowe to bardzo dobra propozycja wtedy, gdy wysoka termoizolacyjność jest najważniejsza. Jednocześnie, w przeciwieństwie do okien drewnianych są one łatwe w użytkowaniu – odporne na czynniki pogodowe i łatwe w użytkowaniu. Z ofertą producentów stolarki tego rodzaju można zapoznać się on-line.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *