Nowoczesny remont domu. Z jakich narzędzi korzystać?

Większość osób, które są zmuszone zrobić remont, mimowolnie czuje niechęć na samą myśl o tym przedsięwzięciu. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to nie lada wyzwanie, które wiąże się z hałasem, brudem oraz brakiem czasu na przyjemności. Można jednak znacznie ułatwić sobie to zadanie inwestując w odpowiednie narzędzia.

Najbardziej przydatne i funkcjonalne urządzenia

Niezbędnym narzędziem, bez którego nie wykonamy remontu, jest wiertarka. Jej głównym zadaniem jest wiercenie, rozwiercanie i pogłębianie otworów. Świetnie się sprawdzi również przy mieszaniu zapraw gipsowych lub betonowych. Trzeba pamiętać o dokupieniu do niej zestawu wierteł i innych końcówek, które pomogą w wykonaniu remontu. Istotnym narzędziem jest również wkrętarka, która pomaga w lekkich remontach i przy drobnych pracach naprawczych. Jeśli planujemy większy remont, równie przydatne mogą się okazać: szlifierka stołowa i kątowa, pilarka, wyrzynarka i przecinarka. O ile wiertarka i wkrętarka są podstawowym wyposażeniem potrzebnym do każdego remontu, o tyle reszta urządzeń może być przydatna jedynie w niektórych przypadkach. Warto wtedy pomyśleć o ich wypożyczeniu, np. z firmy Ramirent, co zdecydowanie obniży koszty remontu.

Niezbędne narzędzia ręczne

Niemożliwe jest wykonanie remontu bez podstawowych narzędzi ręcznych, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby planującej remont. Są to m.in.: młotek, poziomica, miarka, ołówek stolarski, kombinerki oraz śrubokręty. Tak naprawdę są to narzędzia, które posiada większość mężczyzn. Nie trzeba zatem ich zakupu wliczać w koszty remontu. Przy remontowaniu łazienki lub kuchni na pewno przyda się wielofunkcyjny pistolet, który umożliwi rozprowadzanie różnych mas, np. silikonu, akrylu czy kleju montażowego. Przy różnych pracach remontowych bardzo przydatne mogą się okazać także nożyki z wymiennymi ostrzami, klucz nastawny uniwersalny oraz klucze nasadowe. Nie można zapomnieć również o przedłużaczu odpowiedniej długości, który ułatwi nam wykonywanie prac nawet w trudno dostępnych miejscach.

Czy opłaca się kupować drogie urządzenia?

Elektronarzędzia dobrej jakości mogą stanowić całkiem spory wydatek, który przy ogólnych kosztach remontu może porządnie nadszarpnąć domowy budżet. Jest to wydatek, który najbardziej opłaca się ekipom budowlanym lub osobom, które często wykonują prace budowlano-remontowe, np. u rodziny lub znajomych. Warto pamiętać, że tanie narzędzia mogą się okazać jednorazowe. Tylko te droższe, od znanych producentów, dają gwarancję solidności oraz bezpieczeństwa pracy. Osobom, które planują jedynie podstawowy remont, nie opłaca się kupowanie wszystkich elektronarzędzi, dlatego większość z nich korzysta z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego, np. Ramirent S.A. Jest to znacznie tańsze i bardziej wygodne rozwiązanie.

Wykonanie remontu własnymi rękami może przynieść wiele radości i dumy niejednemu mężczyźnie. Dlatego warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia. Jeśli nie stać nas na zakup wszystkich sprzętów jednocześnie, można je wypożyczyć w jednej z wielu wypożyczalni sprzętu budowlanego. Dzięki temu oszczędzimy pieniądze, które można przeznaczyć na lepsze materiały budowlane.

Comments
  1. Marcin

    Wykonywanie remontów we własnym zakresie to fanaberia. Chyba że chodzi o przykręcenie półki albo pomalowanie ściany. Widziałem kilka razy glazurę układaną przez amatorów – szkoda gadać.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *