Nowoczesny, optymalny system budownictwa Leca Blok

System budownictwa z wykorzystaniem z bloczków keramazytobetonowych to pomysł zaczerpnięty z krajów skandynawskich i państw Europy zachodniej, który z ogromnym powodzeniem przyjął się także w naszym kraju. Funkcjonuje u nas praktycznie już od lat 90 i pozwala na wznoszenie budynków dla inwestorów, którzy wymagają naprawdę wysokiej jakości efektu oraz nie do końca przemawia do nich tradycyjny system budowania, który może zaproponować współczesna branża.

Budowanie ze wspomnianych materiałów funkcjonuje pod nazwą Leca Blok. Czym są bloczki keramazytobetonowe i dlaczego można uznać, że wznoszenie budynków z ich zastosowaniem wielokrotnie przewyższa to, z czym dotychczas mieliśmy do czynienia na rynku budowlanym? Przyjrzyjmy się licznym zaletom tych materiałów?

Dlaczego tylko keramazytobeton?

Bloczki i pustaki keramazytobetonowe to lekkie elementy, które powalają na wybudowanie każdej ściany w budynku. Co więcej, z ich użyciem można wykonać także kanały wentylacyjne, obudowy kominów, kształtki nadprożowe czy pustaki stropowe.

Trwałość, termoizolacja i brak wilgoci

Materiał cechuje się licznymi walorami. Po pierwsze, dzięki niemu możliwe jest zbudowanie obiektu niezwykle trwałego i długowiecznego. Warto zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z materiałem ceramicznym, który został wypróbowany przez wieki i uznany za optymalny do budowy domów oraz innych obiektów.

Niezwykłym atutem keramazytobetonu jest fakt, że powstałe z niego ściany są praktycznie ciepłe, czego nie można powiedzieć o ścianach z innych materiałów. Bloczki są doskonałą termoizolacją, co sprawia, że w zaciszu domu można cieszyć się prawdziwie ciepłą atmosferą i to nie tylko w przenośni.

Wymierne skutki użycia systemu Leca Blok można zobaczyć także na rachunkach za ogrzewanie. Oszczędność energii to dzisiaj priorytet w budownictwie nie tylko ze względów ekonomicznych ale także ekologicznych, zaś system Leca Blok idealnie wpisuje się w te uwarunkowania.

Zdrowy dom

Co więcej, z elementów ceramicznych powstaje dom suchy i oddychający ponieważ materiał szybko odprowadza wodę. Nie ma więc mowy o zagrożeniach związanych z wilgocią, które są niebezpieczne nie tylko dla samej konstrukcji budynku, ale także dla zdrowia jego mieszkańców. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie spustoszenie w organizmie zarówno dzieci, jak i dorosłych czyni materiał, który nie oddycha i długo pozostaje mokry, powodując rozsiewanie się zarodników pleśni oraz grzybów, których trudno się pozbyć.

Tymczasem elementy systemu Leca Blok cechują się przepuszczalnością na poziomie trzykrotnie wyższym, niż ściany z gazobetonu oraz nawet siedmiokrotnie wyższym nić ściany ceramiczne.

Koniec z hałasami

System Leca Blok to także najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy oczekują domu cichego i ścian dobrze tłumiących hałasy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sąsiedztwie hałaśliwej ulicy czy nawet torów kolejowych, które w przypadku zastosowania bloczków keramazytobetonowych nie są w tanie zakłócić codziennej ciszy mieszkańców, tak w dzień, jak i w nocy.

Dwu lub trzywarstwowa ściana

Skandynawskim rozwiązaniem, które sprawdza się na naszym rynku jest wykorzystanie do wzniesienia konstrukcji budynku dwu lub trójwarstwowych ścian, które są lekkie i nie obciążają całości budowy. Ponadto już na etapie powstawania, szybko wysychają i nie zatrzymują pary wodnej. Dzięki temu naturalnemu procesowi powstaje sucha przegroda, która jest najskuteczniejszą termoizolacją, sprawdzającą się w każdej temperaturze.

Inwestorzy, którzy chcą być pewni, że ich budynku nie będzie dotyczył nigdy problem rozwijającej się pleśni oraz grzybów będą zachwyceni specyfiką bloczków, nie tylko ze względu na szybie wysychanie ścian i radzenie sobie z wilgocią podczas eksploatacji. Warto wiedzieć, że elementy budowlane powstają z gliny wypalanej w wysokiej temperaturze, co samo w sobie gwarantuje brak kłopotów związanych z rozwojem tego, co niszczy budynek i jest wysoce alergenne.

Szybko i nowocześnie

Elementy budowlane, o których mowa pozwalają na szybkie wznoszenie budynku, ze względu na swoje spore wymiary. Nie trzeba więc długo czekać na wymarzony dom, którego charakterystyczną cechą jest jest wrzosowy kolor, uzyskany na skutek barwienia materiału.

Domy z elementów Leca Blok sprawdzają się zarówno w mroźnych jak i upalnych regionach Europy, a jak pokazuje doświadczenie, dla zmiennego klimatu polskiego, również nie ma nic lepszego na rynku.

Artykuł poleca producent pustaków keramzytowych Leca BLOK – firma Uciechowski www.uciechowski.com.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *