Nowoczesny dom z keramzytu

Ciepły, cichy i bezpieczny dom to marzenie wielu Polaków. Tylko najodważniejsi rozpoczynają budowę, świadomi wielu etapów znojnej pracy inwestora. Jednak technologia domów z keramzytobetonu jest prosta i przyjazna. Pozbawia sceptyków obaw dotyczących mieszkania w domu jednorodzinnym.

Jeśli szukasz dobrego systemu budowy idealnego domu jednorodzinnego, to zwróć uwagę na projekty domów z keramzytu. Keramzyt, czy też keramzytobeton, jak go nazywają profesjonaliści branży budowlanej, cieszy się coraz większym uznaniem polskich inwestorów.

Keramzyt to lekkie, ceramiczne kruszywo budowlane. Keramzyt powstaje z gliny ilastej podczas procesu produkcji przy wysokiej temperaturze.

Keramzyt jest ceniony za swoje wyjątkowe cechy, idealne dla materiału budowlanego. Bo ceramiczne kruszywa służą właśnie do produkcji materiałów budowlanych, takich, jak pustaki i bloczki do budowy ścian, stropów, czy kominów.

Keramzyt jest materiałem niepalnym, odpornym na wodę oraz obojętnym chemicznie. Jest również odporny na działanie pleśni, grzybów, a nawet gryzoni potrafiących przegryźć niektóre spośród ścian wykonanych w innych niż keramzyt technologiach.

Wyroby z keramzytu mają znakomitą paroprzepuszczalność. Ściany zbudowane z keramzytu są podobnie funkcjonalne, jak cechy specjalistycznej odzieży termoaktywnej. Z łatwością odprowadzana jest wilgoć, a zatrzymane zostaje ciepło. Wiążę się to z faktem, że keramzyt posiada bardzo dobre parametry izolacji cieplnej.

Na marginesie warto zaznaczyć, że parametry cieplne keramzytu powodują, że jest on doskonałym materiałem izolacyjnym do stosowania w izolacji stropów, ścian, piwnic oraz podłóg.

Poszukując więc rozwiązania budowlanego, dzięki któremu dom jednorodzinny jest ciepły, suchy, cichy i zdrowy, trafiamy na materiały budowlane z keramzytu w technologii systemu budowlanego Leca® DOM. Dom przyszłości można wybudować właśnie z keramzytu, czyli lekkiego kruszywa ceramicznego Leca® KERAMZYT oraz z keramzytobetonowych bloczków i pustaków Leca® BLOK.

Leca® BLOK tworzy system lekkich, keramzytobetonowych elementów budowlanych umożliwiających wzniesienie wszystkich ścian w domu jednorodzinnym. Z keramzytu powstają też pustaki stropowe, kształtki nadprożowe, kanały wentylacyjne oraz obudowy kominów. Jednolity system uzupełniających się wzajemnie elementów budowlanych sprawia, że Leca® DOM, to trwały dom, dom który przetrwa pokolenia.

Leca® DOM jest rozwiązaniem ciepłym i zdrowym, bo powstał z materiału budowlanego, który zawsze pozostanie suchy. Leca® DOM doskonale izoluje i chroni mieszkańców przed mrozem, upałem, czy też przed wilgocią.

Leca® DOM tworzy przyjemny mikroklimat dla mieszkającej w nim rodziny. Sprawdza się zarówno w chłodnej Skandynawii, jaki i w upalnej Hiszpanii. Coraz częściej buduje się też w Polsce domy jednorodzinne w technologii Leca® DOM.

Comments
  1. esorbeo

    Trochę mało obiektywne podejście, wygląda to jakby bloczki kremazytowe były najdoskonalszym materiałem budowlanym.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *