Niebanalna łazienka z Nexterio – daj się zainspirować!

Łazienka jest wyjątkowym miejscem w domu; oprócz swojej oczywistej funkcji, dla wielu jest miejscem odpoczynku, medytacji i zabiegów pielęgnacyjnych. Jak urządzić łazienkę, aby łączyła wszystkie te elementy i stała się ulubionym miejscem w domu? Podpowiadamy dzięki uprzejmości fachowców Nexterio, którzy zgodzili się uchylić rąbka tajemnicy swojej branży.

Style, funkcje

Gdy nadeszły zmiany lat dziewięćdziesiątych i wraz z otwarciem granic na sklepowych półkach pojawiło się mnóstwo niedostępnych dotąd towarów, w tym także związanych z wykończeniem i aranżacją wnętrz. Po latach skazania na jedną meblościankę i jeden dywan na najbliższe dwadzieścia lat, Polacy zaczęli zmieniać domy i mieszkania pod swoje indywidualne gusta. Na początku, łazienki traktowano lekko po macoszemu; nie przyjmuje się wszak w nich gości, nie są też reprezentacyjną częścią domu. Z biegiem lat, zmieniło się nasze podejście i do tego pomieszczenia. Pracując coraz bardziej intensywnie, siłą rzeczy zainteresowaliśmy się różnymi metodami odpoczywania. Odkryliśmy, że łazienka może nie tylko służyć samej higienie, lecz także relaksacji; odpowiednio wyprofilowana wanna może ukoić zmęczone mięśnie, a odpowiednio dobrane światło pomoże oczom odpocząć. Warto pomyśleć o swojej łazience jako swojego rodzaju domowego SPA; nawet, jeśli jest mała może stać się centrum relaksu, jak dowodzą aranżacje proponowane przez Nexterio.

Jak urządzić?

Przede wszystkim, radzimy dokładne przemyślenie swojego stylu życia, zatem i oczekiwań wobec tego pomieszczenia. Czy potrzebujemy się wyciszyć, skupić, czy pobudzić? W zależności od potrzeb, możemy wybrać kolor kafelek, rodzaj i intensywność oświetlenia, specyfikę sanitariatów. Co dokładnie warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tych decyzji?

  • rodzaj wykonywanej pracy- po całym dniu przed monitorem oczy potrzebują stonowanego światła i spokojnych kolorów. Po nużącej, mechanicznie wykonywanej pracy np. na produkcji dobrze jest za to przebywać w miejscu jasnym i kolorowym.
  • innych domowników – trudno organizować domowe SPA ze świecami, gdy ma się w domu małe dzieci, dla których łazienka jest idealnym miejscem do zabawy.
  • powierzchnię łazienki – szczególnie mieszkania w blokach są pod tym względem problematyczne, lecz (jak mawiają) dla chcącego nic trudnego. Z braku miejsca na wannę, można zainwestować w np. elegancki prysznic z deszczownicą lub hydromasażem

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *