Na co zwrócić uwagę kupując garaż?

Posiadasz samochód i chcesz, aby był doskonale zabezpieczony przed ptasimi odchodami, śniegiem, wandalami czy zwierzętami? Jest to możliwe, jeżeli będzie przebywać w garażu. A ponieważ konstrukcja tego typu jest inwestycją na długie lata, dobrze zdecydować się na solidny model. Na co należy zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Jaki materiał?

Ponieważ garaże mają za zadanie opierać się wszystkim kaprysom natury, powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najlepiej, gdyby ich jakość potwierdzały odpowiednie certyfikaty i klasy jakości. Gwarantuje to ich długotrwałą eksploatację i pełną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Najbardziej polecane są garaże murowane, jednak taki ma sens wyłącznie wówczas, gdy jesteś właścicielem gruntu, na którym stanie. Wiąże się też z dużymi kosztami. Najbardziej popularne, trwałe garaże, wykonywane są z blachy. Taki garaż jest prosty w montażu oraz łatwy w konserwacji – a dla efektu można użyć blachy drewnopodobnej, co upodobni go do konstrukcji drewnianej.

Jakie wymiary?

Sprzedawcy i producenci garaży mają kilka standardowych rozmiarów tego typu obiektów. Jednak jeśli szukasz garażu, który nie będzie do nich pasował, możesz zamówić nietypowy, spełniający Twoje wymagania. Można taki zamówić w sklepach budowlanych, jednak w takim przypadku lepiej opłaca się współpraca z producentem, ponieważ potrafi on dostosować posiadane przez siebie modele tak, aby spełniały wszystkie wymogi zamawiającego. Ponadto nie płacisz wówczas za jego wykonanie pośrednikowi. Przy zamawianiu garaży u producenta możesz także decydować o takich rzeczach jak ilość i rodzaj okien, rodzaj bramy, a nawet kolor!

Czy montaż jest możliwy?

Przy nabywaniu garażu blaszanego dowiedz się, co z jego montażem? Jeśli nie masz możliwości wykonać go samodzielnie, dobrze, aby zajęła się tym fachowa ekipa – dowiedz się, czy sprzedawca bierze na siebie za to odpowiedzialność. Jeśli nie – znajdź na własną rękę firmę, która go postawi. Odradza się samodzielny montaż  przez osoby nieznające na tego typu czynnościach. Jeśli garaż nie zostanie przytwierdzony prawidłowo do podłoża, może po prostu przewrócić się przy silniejszych podmuchach wiatru!

Czy potrzebne są zezwolenia?

Jeśli powierzchnia garażu nie przekracza 35 m2, możesz postawić go na swojej posesji bez żadnych zezwoleń, jednak przy zachowaniu odległości wymaganych przepisami bezpieczeństwa.

Jeśli szukasz solidnego producenta garaży, w sieci znajdziesz ich wielu. Warto polecić mającą wieloletnie doświadczenie w tworzeniu tych obiektów firmę CGT Konstrukcje Stalowe.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *