Modernizacja windy – dlaczego jest taka ważna?

Szacuje się, że w Polsce aż 70 000 wind wymaga renowacji lub całkowitej wymiany. Wiele z nich jest w bardzo złym stanie. Największe niebezpieczeństwo stanowią – według ekspertów – windy w starych, wysokich wieżowcach z czasów „gierka”. Statystyki na tle innych państw UE wyglądają kiepsko. Przez lata windy traktowane były przez budowniczych jako „zło konieczne”. Dziś windy mają spełniać określone standardy. Wiążę się to nie tylko z koniecznością poprawy komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem.

Wysłużone widny są awaryjne

Nie bez powodu mieszkania na 1 i 2 piętrze są najdroższe od wielu lat. Starsze osoby nie chcą z przyczyn zdrowotnych mieszkać wysoko. Młode małżeństwa z małymi dziećmi także wybierają lokale niżej położone. Głównym powodem jest brak komfortu i bezpieczeństwa, co spowodowane jest obecnością starych, mocno wyeksploatowanych wind, które często ulegają awarii.

Z technicznego punktu widzenia każda winda powinna zostać zmodernizowana po około 20 latach użytkowania. Konserwacja utrzymuje windy na poziomie funkcjonalności i bezpieczeństwa sprzed lat. Są to niewątpliwie dodatkowe, niepotrzebne koszta, które mogą zostać zlikwidowane w przypadku modernizacji czy wymiany.

Korzyści z modernizacji windy

Jakie korzyści przynosi wymiana bądź modernizacja windy? Przede wszystkim znaczącą poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz komfortu korzystania. Wymiana dźwigu to inwestycja na lata, jest to wydatek jednorazowy. Powoduje to likwidacje kosztów wielu napraw awarii i remontów. Nowoczesne windy są energooszczędne – pobierają nawet o 40% energii mniej. Są one także wyposażone w systemy zabezpieczające przed wandalizmem – co powoduje, że nie ma postojów i przerw związanych z niepotrzebnymi naprawami.

Firma Elwind pomoże dostosować odpowiednią windę do każdego budynku. Zapewniamy maksymalne wykorzystanie przestrzeni szybu. Windy proponowane przez nas są nie tylko bezpieczne, ale także spełniają kryteria estetyczne.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *