Minimalizm i oszczędność, czyli rolety wolnowiszące w praktyce

Jeszcze kilka lat temu klasyczne rolety z prowadnicą święciły swoje tryumfy. Dziś widać zmianę w tym trendzie, gdyż coraz więcej osób jest zainteresowanych prostymi konstrukcjami wolnowiszącymi. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie tego typu rozwiązaniami?

Aranżacyjny minimalizm

Rolety wolnowiszące wyróżniają się minimalistyczną konstrukcją, w skład której wchodzi w zasadzie tylko rolka i zawieszony na niej materiał. Dzięki temu są one lżejsze, praktyczne i przede wszystkim funkcjonalne. Ich minimalizm doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, które również stawiają na aranżacyjną oszczędność. Ta niezaprzeczalna cecha wolnowiszących rolet sprawia, że coraz częściej wybierają je osoby młode, które dopiero organizują wnętrza swoich domów lub mieszkań.

Trwałość – podstawowa cecha rolety

Skomplikowana, klasyczna konstrukcja rolety sprawia, że jest ona bardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Z kolei rolety wolnowiszące z ich minimalistyczną i oszczędną budową, są o wiele mniej narażone na uszkodzenia. Brak skomplikowanych mechanizmów i rozbudowanych blokad sprawia, że korzystanie z nich jest o wiele łatwiejsze, co istotnie wpływa na wydłużenie ich czasu eksploatacji. Nie zapominajmy też, że cena tych rolet jest o wiele niższa, niż rozwiązań standardowych.

Minimalizm = ekologia i nie tylko

Ze względu na swą konstrukcję, rolety wolnowiszące są o wiele bardziej przyjazne środowisku, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Nie zawierają one aż tyle plastiku i nie wymagają tak dużych nakładów w kontekście recyklingu. Minimalizm to jednak nie tylko ekologia. Ich prostota sprawia, że doskonale radzą sobie one z maskowaniem różnych niedoskonałości ściennych. Nie wymagają też tak dokładnego wymiarowania, gdyż nie posiadają zewnętrznych prowadnic.

Podsumowanie

Dla większości osób organizujących po raz pierwszy wnętrza swoich domów i mieszkań, rolety wolnowiszące są idealnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że cieszą się one rosnącą popularnością i to zwłaszcza wśród młodych osób.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/rolety-wolnowiszace

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *