Masz firmę? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników!

Będąc właścicielem większego sklepu, biurowca, hali lub magazynu do podstawowych zadań należy zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa dla personelu oraz klientów. Odpowiednio zrealizowana stolarka ognioodporna wyposażona w najlepszej klasy elementy pozwala na szybką i sprawną ewakuację dużej ilości ludzi. Podstawową kwestią dobrych drzwi ognioodpornych jest odcięcie pomieszczeń objętych pożarem od pozostałych części budynku. Ze względu na wyjątkowo istotne funkcje warto dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych firm i wybrać najlepszego możliwego producenta czy dostawcę.

Czym jest stolarka przeciwpożarowa?

Na samo pojęcie stolarki przeciwpożarowej składają takie produkty jak okna rozwierno-uchylne, drzwi oraz połączenia elementów otwieranych o różnych klasach odporności ogniowej, często również z funkcją dymoszczelną.

Wszelkiego rodzaju miejsca publiczne wymagają zabezpieczenia na wypadek pożaru. To nie tylko dobra wola właściciela konkretnego budynku, ale surowe normy regulowane prawnie. – Istotną kwestią jest projekt. Ilość i rozmieszczenie drzwi przeciwpożarowych mogą być różne w zależności od wielkości oraz infrastruktury budynku. Warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która zaprojektuje system dopasowany indywidualnie do klienta i spełni swoją rolę tzn. skutecznie oddzieli strefę zajętą pożarem od reszty budynku i umożliwi sprawne opuszczenie zagrożonych powierzchni przez ludzi. – stwierdza specjalista firmy DVG.

Drzwi przeciwpożarowe: czym powinny się charakteryzować

Jednym z kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo na wypadek pożaru są drzwi. Często określane również ewakuacyjnymi muszą spełniać cały szereg istotnych norm. Konstrukcje wykonuje się z różnych materiałów – w zależności od zastosowanego surowca może je charakteryzować nie tylko skuteczność, ale również estetyczny wygląd. Skrzydło stalowe będzie wystarczającym rozwiązaniem w halach, fabrykach i magazynach, ale już np. szklane, aluminiowe czy drewniane sprawdzą się idealnie w galeriach handlowych czy hotelach. Zależnie od rodzaju można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wszystkie instalowane drzwi powinny odpowiadać wszystkim wymaganiom narzuconym przez prawo przeciwpożarowe, spełniać określone atesty, czy dysponować konkretną klasą ochrony przeciwpożarowej. Należy pamiętać również o zwróceniu uwagi na jakość mniejszych elementów: dobre drzwi muszą być wyposażone w samozamykacze oraz uszczelki dymoszczelne.

Jak wybrać?

Inwestując w budynki firmowe, warto uwzględnić zakup elementów przeciwpożarowych w kosztorysie wykończeniowym. Przejmując gotowy budynek należy przeznaczyć na nie część budżetu w trakcie pierwszego remontu. Istotną kwestią pozostaje wybór wykonawcy – na rynku działa wiele firm oferujących dobrej jakości produkty. Warto jednak zastanowić się, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić konkretnemu elementowi budowy czy renowacji. Będąc zapracowanymi przedsiębiorcami – pewnie niewiele. W takiej sytuacji należy poszukać wykonawcy lub dostawcy, który poza zrealizowaniem zamówienia, wcześniej stworzy projekt, a później zajmie się profesjonalnym montażem. Kompleksowa usługa, którą świadczy m.in. firma DVG posiada wiele zalet. To nie tylko najwyższej jakości elementy stolarki przeciwpożarowej – to również realizacja dopasowana indywidualnie do potrzeb klienta, oraz montaż z udziałem doświadczonych fachowców. Przede wszystkim to współpraca ze specjalistami, którzy prosto i rzetelnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące skomplikowanych właściwości, jakimi powinien charakteryzować się każdy poszczególny produkt.

Instalacja odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej to gwarancja bezpieczeństwa wszystkich przebywających w nim ludzi. To również możliwość szybszego ugaszenia pożaru, a więc zmniejszenia strat finansowych. Warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie, powierzając to zadanie prawdziwym specjalistom.

Comments
  1. Aga Rączka

    W firmie to przede wszystkim powinni zadbać o egzekwowanie przepisów BHP i byłoby po problemie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *